Bayilik Veren Firmalar

Franchîse sisteminde McDonald’s farkı

Franchîse sisteminde McDonald’s farkı

McDonald’s’ın Gayrimenkul ve Franchising Direktörü Ayperi Sakızlı, “McDonald’s’ı farklı kılan, sürdürülebilir gerçek bir franchising sistemi olması” diyor.

McDonald’s2014 yılı içerisinde 40’a yakın yeni restoran açmayı planlayan McDonald’s bünyesine katacağı yeni girişimcilerle büyümek istiyor. İşletmeci ağını genişletmek için çalışmalarına devam eden McDonald’s’ın Pazar Geliştirme ve Franchising Direktörü Ayperi Sakızlı, “Yeni restoranlar açarken bizimle birlikte büyüyecek iş ortakları arıyor, yeni girişimcilerle birlikte büyümeyi hedefliyoruz” dedi. McDonald’s’ın Türkiye’deki mevcut 260’a yakın restoranının 66 tanesi işletmeciler tarafından çalıştırılıyor. Hedefinde girişimciler ile büyümek olan McDonald’s, Türkiye’nin her yerinden girişimcileri McDonald’s sisteminin bir parçası olmaya davet ediyor.

Dünyanın en değerli 5. markası

Dünyada 100’ün üzerinde ülkede 35 binden fazla restoranla faaliyet gösteren McDonald’s organizasyonunun dünyadaki yapısının yaklaşık yüzde 80’ini işletmecilerin oluşturduğunu belirten Sakızlı, “McDonald’s işletmecilerle büyümeyi tercih eden bir kuruluş. Gelecek dönemlerde restoranlarımızın yarısına yakınının işletmeci restoranı olmasını planlıyoruz. Türkiye’de Anadolu Grubu çatısı altında faaliyet gösteren McDonald’s, dünyanın en değerli 5.markası olarak yeni girişimcilere çok etkileyici fırsatlar sunuyor”dedi. McDonald’s’ın bütün dünyada başarısını, işletmecileri, çalışanları ve tedarikçilerinden oluşan sacayağının başarısına bağlayan bir şirket olduğunu anlatan Sakızlı,”Bu üç ortağın birlikte kazandığı sistemleri geliştirme konusunda McDonald’s’ın literatüre geçmiş uygulamaları var. McDonald’s’ta işletmecilik sistemi hali hazırda kendini kanıtlamış bir sistemin parçası olma faydasını sağlıyor”açıklamasını yaptı.Franchise sistemlerinin ciddi bir altyapı, tedarik sistemi, know-how, standartlar ve organizasyon gerektirdiğine de değinen Sakızlı,”McDonald’s’ı diğer franchise verenlerden ayrıştıran, işletmeciyi eğitiminin başlangıcından lisans süresinin sonuna kadar her anlamda destekleyen ve geliştiren bir altyapıyı sağlayan, sürdürülebilir gerçek bir franchise sistemi olmasıdır” dedi.

( 0212 ) 336 34 00Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu