Salı , Şubat 19 2019
Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Franchise alırken bunlara dikkat edin!

Franchise alırken bunlara dikkat edin!•    İlgili firmanın ya da markanın deneyimli olması çok önemli. Ayrıca, işin tam detaylı olarak tanımlanması gerekiyor, işi yürütebilmek için gerekli optimal çalışma saati ve personel adedi de çok önemli.

•    Franchisor [franchise veren) kimdir? Geçmiş deneyimleri nedir? Çalıştırdığı yöneticilerin mesleki tecrübeleri yeterli midir? Bu sorulara açık ve net bir şekilde yanıt alınmadıkça marka ortaklığı yapmamakta yarar var.

Franchising
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Sistem içindeki diğer franchise alanların işi nasıl yürüttükleri, yatırım bedeli, devam eden yatırım maliyetleri gibi unsurlar işin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

•    Franchisor’dan alınması gereken ürün ve hizmetler varsa, kimden ve nasıl alınacağı net bir şekilde ortaya konulmalı.

•    Franchise ilişkisinin nasıl düzenleneceği ve nasıl yenileneceği sözleşmede açıkça belirtilmeli. Sistemden ayrılan franchise varsa ayrılış nedenlerini öğrenmekte yarar var.

•    İşletmenin finans sistemine bakılması ve bu konuda tecrübesi olan bir avukat yardımıyla sözleşmelerin imzalanması gerekiyor…

  Mantı Keyfi Franchise Şartları
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

SelJel Jelatin bayilik sistemine sıcak bakıyor

SELJEL Tezman Holding kuruluşu olan Sel Sanayi tarafından üretilen sığır jelatini SelJel markalı ürünler toplam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir