Girişimcilik Haberleri

EY Entrepreneur Of The Year – Yılın Girişimcisi Yarışması

EY Entrepreneur Of The Year – Yılın Girişimcisi yarışmasının başvuru süreci başladı. Bu yıl Türkiye’de ise 9’uncusu düzenlenen yarışmanın son katılım tarihi 15 Aralık. Yarışma, girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul ediliyor.

EY Entrepreneur Of The Year

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY tarafından dünya genelinde 60 ülkede 145‘i aşkın şehirde düzenlenen ve bugüne kadar dünya çapında 900’ün üzerinde girişimcinin ödüllendirdiği ‘EY Entrepreneur Of The Year – Yılın Girişimcisi’ yarışmasının Türkiye ayağının başvuru süreci başladı.


Son katılım tarihi 15 Aralık Pazar günü olan yarışmanın Türkiye finalisti, Monte Carlo’da düzenlenecek olan ‘World Entrepreneur Of The Year – Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Dünya çapında girişimcilik ruhunu teşvik etmek üzere EY tarafından yürütülmekte olan Yılın Girişimcisi organizasyonu, Türkiye’de Hürriyet Gazetesi işbirliği ile CNN Türk ve Endeavor’ın katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Sekiz yıldır devam ediyor

Yılın Girişimcisi programında iş dünyasında yaptıkları çalışmalarla fark yaratanların ödüllendirildiğini belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, EY olarak sekiz yıl boyunca Türkiye’deki yetenekli girişimcileri tanıma ve ödüllendirme imkanını elde ettiklerini belirterek şöyle devam ediyor:

“Ödüllendirilen girişimciler cesaretleri ve hayal güçleri ile diğerlerinden ayrıldılar. Yarattıkları fark ile iş dünyasına geniş bir ufuktan bakanları ve bir adım önde koşanları ödüllendirmekten gurur duyuyor, yalnızca bugünü görmekten çok, ileriyi de düşünerek yol alabilenleri takdir ediyoruz.”

Saygınlık, yenilikçilik

EY Yılın Girişimcisi Türkiye Lideri Demet Özdemir ise Yılın Girişimcisi programı çerçevesinde iş dünyasına ve tüm girişimcilere ilham kaynağı olacak girişimciyi aradıklarını söylüyor. Yılın Girişimcisi dünya finalinde Türkiye’yi temsil etmek üzere Monaco’ya götürdüklerini kaydeden Özdemir, “Her sene Türkiye’den bir dünya girişimcisi çıkarma amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz” diyor.

İş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri, yılın girişimcisini belirlerken finalistlerde, girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterleri değerlendirerek karar veriyor.

2013 yılında Türkiye’yi Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkam Dr. Şükrü Bozluolçay’ın temsil ettiği ‘World Entrepreneur Of The Year – Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasının kazananı ABD’yi temsil eden Türkiye asıllı iş adamı Chobani Yoğurtlan Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Dlukaya’ydı.

Bugüne kadar Türkiye’de Yıhn Girişimcisi seçilen isimler ise şöyle:

2004 – Süleyman Orakçıoğlu / Orka Group Yönetim Kurulu Başkam2005 – Kerim Taner / Alara Tanm ürünleri Şirket Ortağı ve CEO 3006 – Sedat Yahnkaya / Goldaş CEO

8007 – Ersin Akarldar / Mavi Giyim CEO

2008 – Orhan Turan / ODE Yalıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkam

2009 – Gülden Yılmaz &? Yılmaz Yılmaz / Koton Mağazacılık Başkan Yardımcısı & Yönetim Kurulu Başkanı

2010 – Canan Çelebioğlu & Can Çelebioğlu / Çelebi Holding A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili & Yönetim Kurulu Başkam 2013 – Şükrü Bozluolçay / Bozlu Holding Yönetim Kurulu BaşkamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu