Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Dr. Pizza Bayilik Bilgileri

Dr. Pizza Bayilik BilgileriDR. PİZZA  
Yerelden ulusala  

Yerli bir marka olan Dr. Pizza, 1996 yılında İsparta’da kuruldu. 2008’den bu yana franchise veren Dr. Pizza’nın şu anda yedi şubesi var. Bunların dördü franchising sistemiyle açılmış. 2014’te yeni şubeler açmaya devam edecek olan şirket, 11 yeni şube daha açmayı hedefliyor. Bunların sekizi franchise olacak.

Dr. Pizza
Dr. Pizza’nın yatırım maliyeti sektördeki firmalarla kıyaslandığında düşük olduğu görülüyor. Örneğin, franchise giriş bedeli 30 bin TL, ortalama isletme sermayesi ise 200 bin TL. Reklam katılım payı yok. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 3 pay talep ediliyor. Dr. Pizza’nın yeni açılacak şubeleri caddelerin yanı sıra AVM’lerde de olabiliyor. Restoran büyüklüğü ise AVM’lerde 60, caddelerde 70 metrekareden başlıyor.

Franchising sistemiyle açılacak restoranlar için Akdeniz, Ege, Marmara ve tç Anadolu Bölgesi’nden gelecek taleplere öncelik verilecek. Franchise adayının, Dr. Pizza tarafından verilecek temel eğitim sonrası en az altı personeli bulunan bir şubeyi yönetebilecek nitelikte olması isteniyor. Franchise adaylarında aranan özellikler şöyle sıralanıyor: Üniversite mezunu olmak, takım çalışmasına uyumlu olmak, insan ilişkileri ve sosyal yönü kuvvetli olmak. İşyerinin yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu fast-food işletmeciliğine uygun ana arterlerde, alışveriş merkezlerinde, süpermarket, sinema ve okulların yoğun olduğu bölgelerde olması tercih ediliyor.

Telefon: 0242 228 95 95 E-posta: info@drpizza.com.tr

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimciden Royalty Bedeli Almayan 39 Marka

Franchising sisteminde royalty, markanın temsilciliğini alan yatırımcının her ay cirosu üzerinden belli oranda ödediği bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir