Bayilik Veren Firmalar

DOGO Store Bayilik ve Bayilik Şartları

DOGO Store Franchise Veriyor

5 binin üzerinde ayakkabı, çanta, t-shirt ve ev dekorasyonunu kapsayan tasarım ürün markası DOGO Store, Türkiye genelinde franchise mağazalar açacak. Yatırını maliyeti mağaza büyüklüğüne göre 85 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor.


DOGO, 2006 yılında İzmir’de kumlan Kök-N Tasarım ve Danışmanlık’ın konsept markası. DOGO konseptin-de geliştirilen 5 binin üzerinde ayakkabı, çanta, t-shirt ve ev dekorasyonunu kapsayan tasarım ürün bulunuyor. Bugün 39 ülkede DOGO kullanıcısı var. Dünyanın her yerinden franchise talepleri alıyor. Yurt dışındaki kullanıcılarına, ülke ya da bölge distribütörleri ve online alışveriş siteleri ile ulaşıyor. Türkiye’de ise 60’ın üzerinde satış noktası ve yedi franchise mağazası bulunuyor. Mağazalan, İstanbul, İzmir, Ankara, Marmaris ve İsparta’da. Diğer bir satış kanalı ise dogostore.com Online alışveriş sitesi.

dogo store

Markanın kurucusu ve CEO’su Gökhan Peksan, DOGO’nun 20’nin üzerinde markayı kapsadığını ifade ederek, “Kullanıcılara hayatı kişiselleştirmek için geniş bir seçenek yelpazesi sunuyoruz. Örneğin ‘Turqs’ ve ‘Otto Reloaded’ ile kültürel değerlerimizi gelecek nesillere taşırken, ‘PaperWorks’ ile tamamen yenilikçi bir koleksiyon ortaya çıkardık. Kağıt görünümlü, kağıt özelliklerine sahip, ama aynı zamanda da suya dayanıklı, çevre dostu, güçlü, çok hafif ve antibak-teriyel özelliklere sahip bir malzeme kullandık ve dünyada bir ilke daha imza attık” diyor.

15 BİN TL GİRİŞ BEDELİ

2014 sonuna kadar dört mağaza daha açmayı pıetıs? hedeflediklerini belirten Peksan, İstanbul’da üçüncü mağaza başta olmak üzere Türkiye geneline franchi-sing vereceklerini vurguluyor. Franchise giriş bedeli olarak 15 bin TL almıyor. Mağaza kiralama ve mimari hazırlık, dekorasyon, personel, ürün stoğunu kapsayan toplam yatırım maliyeti ise mağaza büyüklüğüne göre 85 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor. Mağazalarda bin ile bin 500 parça ürün stoğu gerekiyor ve ürün dağılımında en büyük bölümü yüzde 50 ile ayakkabı kaplıyor.

Ciro maliyeti mağazanın bulunduğu lokasyon ve mağaza giderlerine göre değişkenlik gösteriyor. Satılan malın maliyetinin cirodaki payı ise yüzde 40 ile 45 arasında. 35 ile 70 metrekare büyüklüğünde, yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeler, alışveriş merkezleri ve turistik lokasyonların mağazalar için uygun bölgeler olduğu ifade ediliyor.

BASKILI AYAKKABI YAPTI

Gökhan Peksan, “Franchise mağazalarımızı, sürekli yenilenen ürün koleksiyonu, yoğun sosyal medya iletişimi, hedef kidemize yönelik sponsorluk, reklam ve sosyal sorumluluk çalışmalan, neşeli mağaza atmosferi, mağaza açılışı öncesi ve sonrasında sunulan uzman profesyonel danışmanlığı ile güçlü bir şekilde destekliyoruz” diyor. Peksan, stratejilerine yönelik olarak ise şunları söylüyor: “Kendi markamızla tasarım ihraç etmek, küresel tüketici davranışlarını yakalayabilmek, hepimize tarif edilemez bir mutluluk veriyor. Öte yandan sürekli yapılmayanı deniyoruz. Örneğin Baskılı ayakkabıyı dünyada ilk kez yapan firmayız. Oldukça cesuruz diyebilirim. Sanırım başarımız da bundan geliyor.”İŞİN AYNASI

Uygun yer: 35 ile 70 metrekare büyüklüğünde, yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeler, alışveriş merkezlen ve turistik lokasyoniar.

İlk sermaye: Topiam yatırım maliyeti mağaza büyüklüğüne göre 85 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi; Satılan malın maliyetinin cirodaki payı yüzde 40 ile 45 arasında.

Bayilerde aranan özelîikler: Marka vizyonunu koruyabilecek, işinin başında durabilecek girişimciler aranıyor.

Başvuru için: 0232 43105 31 ya da franchise@dogostore.comEtiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu