Girişimcilik Haberleri

Dijital eğitime melek yatırım geldi

Geçen yılın son çeyreğinde Aslanoba Capital’den 750 bin dolar yatının alan ve şirket değeri 3,5 milyon dolara ulaşan sosyal eğitim platformu Sinavo.com, LGS/LYS ve KPSS sınavlarına pratik bir şekilde hazırlanma imkanı sunuyor. Sitenin yaratıcısı Emil Çokolat, 300 bin üye ve 2 milyon dolardan fazla ciro hedeflediklerini söylüyor.

Aslanoba Capital

Sınava hazırlanan öğrencilerin en büyük telaşı, testleri hızlı ve doğru bir şekilde çözmektir. Artık gittikçe dijitalleşen dünyamızda sınav hazırlığını online platforma taşıyarak keyifli bir hale getirmeyi hedefleyen girişimci Emil Çokolat, demografik ve ekonomik nedenlerden dolayı eşit kaynaklara ulaşamayan öğrencilere fırsat yaratmak amacıyla Sinavo.com’u kürdü. İki yıl önce kurulan site, kullanıcılarım konu anlatımlı videolar, örnek sorular ve keyifli oyunlarla LGS/LYS ve KPSS sınavlarına hazırlıyor. Site kısa zamanda başarıya ulaştı ve melek yatırımcıların da ilgisini çekti. Türkiye’de farklı alanlardaki online platformları takip ederek yatırımları değerlendiren E-Tohum tarafından 2011 yılında bin 200 proje içinden en başarılı 15 girişim arasında gösterilen Sinavo.com, 2013 yılı son çeyreğinde Aslanoba Capital’den 750 bin dolar yatırım aldı. Böylece şirket değeri 3,5 milyon dolara ulaştı.

YAPAY ZEKA UYGULAMASI

İnteraktif bir yapıya sahip olan Sinavo.com, müfredatı kapsayan 100 bin sorudan oluşan soru bankasına sahip. Kullanıcılar, dünya çapında yapay zeka uygulaması ile tanınan Brahim Hnich’in hazırladığı altyapı sayesinde hangi alanlarda zayıf ve kuvvetli olduklarını istatistiklerle görebiliyor.

Çokolat, 2011 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden iki üniversite öğrencisinin bitirme tezi olarak hazırlanan Sinavo.com’un farklı yatırımcıların katkısıyla Mayıs 2012’de Türkiye’nin ilk sosyal eğitim ağı olarak hizmete geçtiğini söylüyor. Her geçen gün artan bir soru bankasına sahip olan Sinavo.com’un öğretmenleri öğrencilerle aynı platformda buluşturduğunu belirten Çokolat, öğrencilerin çok şıklı sorularda çözemedikleri soruların yanıtlarına ise beklemeden video çözümlerle ulaşabildiğine dikkat çekiyor. Sinavo.com’un hedefleri arasında farklı profillerin yanı sıra ehliyet, TUS, yabacı dil gibi sınavları da bünyesine eklemek bulunuyor.

HEDEF 300 BİN ÜYE

Sinavo.com, Mart 2014 itibariyle 50 bin video çözümlü soru ve 300’den fazla konu anlatımı videosu ile bu alanda Türkiye’nin en zengin arşivine sahip site olma ünvanım kazanmış durumda.2014-2015 öğretim yılında 300 bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Çokolat, bir sonraki yıl için ise hedeflerinin 1 milyon öğrenci olduğunu vurguluyor. Yine önümüzdeki yıl 2 milyon dolardan fazla ciro hedeflerinin olduğunu belirten Çokolat, “Şirket değerimizin ise 7 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyoruz” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu