Bayilik Veren Firmalar

Çocuk giyim markası Harmont&Blaine Junior franchising veriyor

İtalyan çocuk giyimde girişim fırsatı

Italyan çocuk giyim markası Harmont&Blaine Junior franchising vererek Türkiye pazarına giriş yaptı. Ortalama 250 bin TL yatıranla kurulabilecek mağazalar için aylık 70 bin TL ciro hedefi bulunuyor.


Türkiye’de çocuk giyim sektörünün yaklaşık 1 milyar liralık büyüklüğe ulaştığı tahmin ediliyor. Her yıl ortalama yüzde 15 büyüyen pazar, özellikle yabancı çocuk giyim markalarının da iştahını kabartıyor. Bu markalardan biri olan Harmont & Blaine. 1995 senesinde kurulmuş bir genç ve çocuk hazır giyim markası.

Harmont&Blaine Junior

Koleksiyonu içerisinde sezonda ortalama 750 parça ürün sunan, hazır giyimin yanı sıra ayakkabı ve aksesuar da satan marka, Italyan tasarımcıların imzasını taşıyor. Çocuk giyimde 0-16 yaş arasına hitap eden Harmont & Blaine, bu koleksiyonu Harmont&Blaine Junior konseptiyle tüm dünyada işlek cadde ve alışveriş merkezlerinde sunuyor.

Harmont & Blaine Spring Summer 2014 Junior Collection

Şirketin 40 ülkede 70 adet franchise mağazası bulunuyor ve bunların ortalama büyüklüğü 90 ile 150 m2 arasında değişiyor. Harmont&Blaine Junior mağazalarının ortalama büyüklüğü 50 ile 70 m2 arasında. Avrupa’nın önemli başkentlerinde, New York’ta, hemen tüm Ortadoğu ülkelerinde işlek lokasyonlarda mağazalan bulunuyor. Marka, şimdi Türkiye’de de franchise vererek büyümeyi planlıyor.

2015 SONUNDA 7 MAĞAZA

Harmont&Blaine Junior markasıyla çocuk koleksiyonunun Türkiye’ye yeni giriş yaptığını söyleyen Bovizza Franchising Operasyon Müdürü Ashley Parlak, genç giyim koleksiyonunun ise çeşitli lokasyonlarda birkaç yıldır satışa sunulduğunu ifade ediyor. Çocuk koleksiyonu sadece franchise mağazalar aracılığı ile ortalama 50 ile 80 m2 büyüklüğünde mağazalarda satışa sunulacak.Bu sene sonuna kadar iki mağaza açmayı planladıklarını ifade eden Parlak, 2015 yılında da beş yeni mağaza daha açmayı hedeflediklerini sözlerine ekliyor. Parlak, “Gerek dekorasyon, gerekse doğru lokasyonun tespiti için eksperlerimiz tarafından yapılan yer tespiti çalışmalarımız, çok titiz yöntemler ile gerçekleşiyor” diyor.

CİRO HEDEFİ 70 BİN TL

Harmont&Blaine Junior markasının öncelikle İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya gibi büyük şehirlerde önde gelen AVM’lerde açılması planlanıyor. Franchise giriş bedeli alınmıyor. Dekorasyon maliyetleri ve mağazaya satın alman ürün ile birlikte yapılması gereken toplam yatırım yaklaşık 250 bin TL. Royalty bedeli alınmıyor. Kâr marjının yaklaşık yüzde 60 olduğu ifade ediliyor.

50 metrekarelik bir mağazada hedeflenen aylık ciro 70 bin TL civarında. Bayilerde mağazacılık deneyimi, sıcak satış uzmanlığı ve doğru satış ekibine sahip olmak gibi özellikler aranıyor.

İŞİN AYNASIBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu