Pazartesi , Şubat 18 2019
Anasayfa / Girişimcilik Fikirleri / Cep’ten kapı açan teknoloji geliştirdi

Cep’ten kapı açan teknoloji geliştirdiTürkiye’nin teknoloji üssü İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren Boni, cep telefonu ve yapay zekâ kodları ile açılan ve kitlenebilen kapı teknolojisini hayata geçirdi. Geliştirdikleri yeni teknoloji hakkında konuşan Boni CEO’su Sarper Sılaoğlu, “Ev, ofis, sağlık, alışveriş, ulaşım, eğitim gibi temel ihtiyaçlarımızı hep binalarda karşılıyoruz. Bu binaların bizimle konuşmasını ve iletişimde olmasını istiyoruz” diyor.

Türkiye’nin teknoloji alanındaki rekabet gücünü . küresel ölçekte artıran İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren firmalardan Boni, gündelik hayatı yeni nesil teknolojilerle birleştirerek, halka açık mekanlarda erişilebilirlik, konum ve yön belirleme alanlarında çözümler sunuyor. Boni’nin kapalı mekânlar için bulduğu yenilikçi çözümlerden biri de kapı kilitleri üzerine oldu. Akıllı anahtar teknolojilerine odaklanan şirket, cep telefonu ve yapay zekâ kodlarıyla açılan ve kitlenebilen kapılar geliştirdi. Bina içi güvenliği artıran bu yöntem aynı zamanda ortak kullanım alanı olarak belirlenen odaların dijital ortamda yönetimini de sağlıyor.

Binalarla konuşuyoruz

Örneğin toplantıya katılacak kişiler, odaya tanımlanan saatler içinde cep telefonu ile giriş-çıkış yapabiliyor. Geliştirdikleri yeni teknoloji hakkında konuşan Boni CEO’su Sarper Sılaoğlu, “Ev, ofis, sağlık, alışveriş, ulaşım, eğitim gibi temel ihtiyaçlarımızı hep binalarda karşılıyoruz. Şirket olarak bu binaların bizimle konuşmasını ve iletişimde olmasını istiyoruz. Geliştirdiğimiz bu yeni teknolojide de esas aldığımız nokta bu dijital dönüşüm ihtiyaçları oldu” diyor.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Innogate ile ABD’ye açıldı

Global pazarlara açılmak adına yaptıkları çalışmalar hakkında da konuşan Sılaoğlu, “Türkiye’de teknoloji üretimi oldukça iyi seviyede. Ancak ticarileştirme ve ihracat konusunda yeterli birikimimiz yok” diye konuşuyor. Bu sorunu çözmek için İTÜ öncülüğünde İTÜ Gate’ programının kurulduğunu, daha sonra programın kapsaminin genişletilerek adının ‘Innogate’ olarak değiştirildiğini hatırlatan Sılaoğu, şöyle konuşuyor: “Biz de 2015 yılında bu programa katıldık. Oldukça verimli bir ABD açılım programı oldu. Yoğun bir eğitim döneminin ardından ABD’de devam eden iş geliştirme sürecine katıldık. Sonuç büyük oranda başarılı oldu. Bu program bizim ve birçok şirketin teknoloji ihracatı yapabilmesinin önemli bir destekçisidir.”

  Kadın girişimciden baby shower konseptli e-ticaret sitesi

30 bini aşkın kullanıcı

Merkezi İTÜ ARI Teknokent’te olan Boni, şu anda Chicago, Londra ve Berlin ile birlikte dört farklı ülkedeki ofislerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Alışveriş merkezleri, havaalanları, kampüsler ve oteller başta olmak üzere çok sayıda kapalı mekânda kullanılan Boni’in geliştirdiği teknolojüer, şu ana kadar 30 bini aşkın kişi tarafından kullanüdı.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişim ekosistemimizin durumu

GİRİŞİM ekosisteminin gelişimi Türkiye’nin geleceği için önemli. Bu ekosistem içinde pek çok oyuncu var. Startup’lardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir