Bayilik Veren Firmalar

Candaş Aydınlatma Türkiye genelinde franchise veriyor

Aydınlatmaya yabancı ortak getirdi

Dekoratif aydınlatmanın ilk yabancı ortaklığı Avusturyalı MK lllimunation ile Candaş Aydınlatma arasında oluşturuldu. Yarı yarıya ortaklık ile kurulan MK Aydınlatma, 2013’te 20’ye yakın AVM’ye hizmet verdi. Yılbaşı için ayrıca Bağdat Caddesi ve Gaziosmanpaşa İlçesi’nin tamamı ışıklandırıldı.


Aydınlatma sektöründe 1979 yılından bu yana faaliyet yürüten Candaş Avize, ağırlıklı toptan, perakende ve proje bazlı çalışmaları ile tanınıyor. Candaş’ın yanı sıra Highlight markası ile de ağırlıklı konut ve işyerlerine proje geliştiriyor.

istinye park avm aydinlatma

Grubun bir önemli yatırımı daha var. MK Aydmlatma’nın yüzde 50 ortağı. Dönemsel ve dekoratif lokasyon aydınlatması sahasında faaliyet yürüten MK Aydınlatma’ nın diğer ortağı Avusturyalı MK Illimunation.’,Şirket, şu dönem çevremizde çok sıklıkla rastladığımız AVM, sokak, cadde, park ışıklandırması üzerine ihtisaslı. AVM, cadde başta olmak üzere her türlü lokasyonu süsleyen yılbaşı ışıklandırmalarından, Ramazan ayı, sevgililer günü gibi özel günlerde yapılan dekoratif aydınlatmalara kadar geniş bir faaliyet alanı var.

Şirket 2013 yılı içinde, Trump Towers’tan, İstanbul İstinye Park, Brandium AVM, Palladium AVM, Capacity AVM’ye kadar 20’ye yakın alışveriş merkezinin ışıklandırmasını yapmış. Yine Makedonya’dan, İran’a kadar farklı ülkelerde de proje yürütmüş.

29 Ekim aydınlatmalarında da aktif olarak yer alan şirket, yılbaşı için Bağdat Caddesi’ni de ışıklarla donatmış.

EN İLGİNÇ PROJE

MK Aydınlatma’nın Pazarlama Müdürü Tolga Aktuna, en ilginç projelerinden birinin Gaziosmanpaşa İlçesi’nin aydınlatmaya uygun her lo-kasyonunun işleme tabi tutulması olduğunu söylüyor.İlçede 10 kilometrekarenin üzerindeki bir çevre yılbaşı için ışıklandırılmış. Avusaıryalı ortaklan ile birlikte çevresel dekoratif ışıklandırmada dünya çapında ihtisaslan olduğunu söyleyen Aktuna, “20 bin Euro’dan başlayarak 700 bin Euro’lara kadar uzanan geniş bir ücret skalasında proje geliştiriyoruz. Bu saha Türkiye’de çok hızlı büyüyor. Bu konuda en iyi hizmeti veren kuruluşuz” diyor.

Türkiye’de hali hazırda dekoratif aydınlatma pazarının büyüklüğü, kesin olmamakla birlikte 10 milyon Euro civarında. Buna dekoratif amaçlı dönemsel, bireysel ev ve sokak aydınlatma-lan dahil değil. Yalnızca 8.4 milyon nüfusu ile Türkiye’nin onda biri büyüklüğe sahip Avusturya’nın bu alanda yarattığı iş hacmi ise 20 milyon Euro civarında. Tüm Avrupa’da yüzde 7-9 büyüyen pazar Türkiye’de yüzde 15-20 civarında büyüme kaydediyor.

FRANCHISE VERİYOR

Gelelim işin girişimcileri yakından ilgilendiren bölümüne. Candaş Aydınlatma Türkiye çapında franchise veriyor. Bu alanda yürütülen franc-hise hizmetlerinde aynı zamanda dekoratif aydınlatma alanında da proje geliştirmek mümkün.

Hali hazırda tek merkezden hizmet veren MK Aydınlatma ise 2014’te üç yeni lokasyon daha açacak. 2014 ilk çeyrekte Etiler, ardından Nişantaşı’nda, son çeyrekte de Bağdat Caddesi’nde şubeler açılacak.

Tolga Aktuna, “Sektörümüzü do-mine eden şirketiz. Bayilik çalışmalarından sonra İstanbul ve Anadolu’da franchise sistemi ile büyüyeceğiz” diyor. Aktuna, partnerlik konusunda en önemli şartlarının sektöre ilgisi kadar markalarını temsil etme yeteneği olacağını dile getiriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu