Girişimcilik Haberleri

Bidolubaski.com matbaa pazarını internete taşıdı

BİDOLUBASKİ7 milyarTL’lik matbaa sektöründe de e-ticaret fikirlerinin sayısı artmaya başladı. Erkek egemen matbaa sektöründe kadın girişimci olarak kısa bir süre önce adım atan Serem Özek, bidolubaski.com ile matbaa alanındaki taleplere online hizmet vermeye başladı. Günlük bin ziyaret alan sitenin hedefi 10 bin kullanıcıya ulaşmak.

Erkek egemen matbaa sektöründe kadın girişimci olarak kısa bir süre önce adım atan Serem Özek, bu çok taze yatırımı büyütmeyi hedefliyor. 7 milyar TL’lik matbaa sektörüne e-ticaret sitesi bi-dolubaski.com ile giren Serem Özek, kartvizitten, ıslak mendile, mönü tablosundan, adisyon kağıdına kadar pek çok baskı işini yapabildiklerini söylüyor.


Uzun yıllar özel sektörde çalışan ve hep aklının bir köşesinde kendi işini kurma hayalini taşıdığını dile getiren Serem Özek, hedefine ulaştığını anlatıyor. E-ticaret alanında artık pek çok yeni girişimin kendini göstermesiyle artan rekabetin ve aradan sıyrılıp başarıyı yakalamanın giderek güçleştiğini aktaran Özek, sadece iki yıl sitenin alt yapısı ve fikri olgunlaştırmak üzere çalışmalar yürüttüğünü ve ardından nihayet dört ay önce siteyi faaliyete geçirdiğini aktarıyor. Şu an günlük bin kişinin ziyaret ettiği siteyi günlük 10 bin ziyaretçiye taşımak istediğini aktaran Serem Özek, gelecek yıl sistemin daha da oturmasıyla 12 milyon TL ciro hedeflediğini kaydediyor.

300 bin TL yatırımla hayata geçti

Tüm baskılı ya da baskısız kağıt ürünlerine bir tıkla kolayca ulaşılabilme imkanı veren bi-dolubaski.com, her büyüklükte şirkete önemli avantajlar sunuyor.

Büyüklüğü 7 milyar TL’ye ulaşan matbaa pazarını internete taşıyan ve geniş ürün çeşitliliğiyle herkese tek adresten çözüm sunduklarını dile getiren Serem Özek, siteyi 300 bin TL maliyetle kurduğunu anlatıyor. Baskı konusunda ihtiyaç duyan herkese hitap edecek bir site tasarladıklarını aktaran Özek, bidolubaski.com’da kurumsal müşterilerin yanı sıra bireysel başvurulara da cevap verdiklerini ifade ediyor, bido-lubaski.com’un Türkiye’nin kağıt ve matbaayla ilgili en geniş ürün yelpazesine sahip e-ticaret sitesi olduğunu belirten Serem Özek, tüm baskılı ya da baskısız kağıt ürünlerine bir tıkla kolayca ulaşabilme imkanı sunduklarını söylüyor. Sitenin kurumsal ve özel çalışmalarını tek bir adreste uygun fiyata bastırmak isteyenler için yeni bir alternatif olarak öne çıktığını ifade eden Özek, iletilen siparişlerin ücretsiz kargo ile adrese teslim edildiğini anlatıyor.Özek, “Çeşitli baskı ihtiyaçlarını farklı matbaalardan karşılamak zorunda kalmak, başta KOBİ’ler olmak üzere tüm şirketlerin çok sayıda üçüncü parti ile çalışmalarına neden oluyor. Bu da para, zaman ve işgücü kaybına sebebiyet veriyor, bidolubaski.com, tek adresten tüm ihtiyaçlara, uygun fiyatlarla ulaşılabilen bir adres. Bu nedenle matbaacılık sektörüne yeni bir anlayış ve enerji getirdiğimize inanıyoruz” diyor.

Yüzde 30 tasarruf sağlıyor

Çoğu zaman hız gerektiren matbaa ve baskı işlerinde kurduğu sitenin kullanıcıya zaman ve para açısından önemli bir tasarruf sağladığını ifade eden Serem Özek, sitenin kullanıcılara yüzde 30’a varan bir tasarruf sağladığı bilgisini veriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu