Bayilik Veren Firmalar

Anadoludaki 25 Şirketin Franchising Koşulları ve İletişim Bilgileri

Bereketli Anadolu mutfağı girişimcilerin yeni fırsat kapısı oldu. Kebaptan mantıya, lokumdan hamsiye kadar pek çok geleneksel lezzeti yeniden yorumlayan şirketler, franchise vererek Türkiye’ye yayılıyor. Haberimizde 25 şirketin franchising koşullarını ve iletişim bilgilerini bulacaksınız. Halen 378 şubesi bulunan bu şirketler, 2015 sonuna kadar franchising yoluyla bin 210 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

franchising

Türk mutfağının zenginliği girişimcilere de bereket getirdi. Son yıllarda yöresel veya geleneksel olarak adlandırabileceğimiz, bu ülkenin topraklarında doğmuş lezzetler adeta altın çağını yaşıyor. Anadolu, sunduğu zengin mutfağıyla girişimciliğin en popüler alanlarından biri oldu. Kebaptan mantıya, tulumba tatlısından Safranbolu lokumuna, börekten pilav üstü nohuta, hamsiden yağlamaya, fırın ağzından pehliye kadar her yörenin nevi şahsına münhasır lezzetleri artık kendi sınırlarından çıkıyor, Türkiye geneline yayılıyor. Büyüme stratejisini franchising vererek belirleyen Anadolulu restoran zincirleri bir yandan da diğer girişimcilere iş fırsatı sunuyor.


Yöresel kimliğiyle ön plana çıkan bu markaların arkalarında ciddi bir inovasyon çalışması olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kimi Osmanlı döneminden kalma usul ile tulumba tatlısını farklı üretim teknikleri kullanarak zenginleştiriyor, kimisi hamsiyi fast food kültürüne uygun bir şekilde inovatif hale getirip yolda giderken yiyebileceğiniz bir ürüne dönüştürüyor.

b3

Bu girişimcilerin ortak noktaları ise geleneksel lezzetleri modemize ederek popüler kültüre uygun hale getirmeleri. Diğer bir ortak noktalan da kurumsal bir marka oluşturarak girişimcileri bu çatının altında toplayıp büyümeleri.Franchising veren firmalar‘ın, büyüme potansiyeli yüksek 25 yöresel markanın hedeflerini, franchising şartlarını araştırdık. 378 şubesi bulunan ve 2015 sonuna kadar bin 210 şubeye ulaşmayı hedefleyen bu 25 markanın girişimcilere sunduğu fırsatları aşağıda bulacaksınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu