Bilim - Teknoloji - İnovasyonGirişimcilik Haberleri

Akıllı Süpürge

Akıllı bir donanım, yazılım ve tasarım ürünü olan robotları evinize taşıyarak hayatınızı kolaylaştırmak ve kendinize evde daha fazla zaman ayırmanızı sağlamak amacıyla ABD’de kurulan teknoloji firması Neato, evinizi bir insan gibi süpürme yeteneği olan robot Neato XV-11‘i geliştirdi.

Neato XV-11

Standford Yıllık Girişimci Yarışması’nda doğan bir fikir üzerine üretilen bu robot, daha akıllı teknoloji ve daha yüksek emiş gücü ile normal elektrikli süpürgeleri bir adım geride bırakıyor.

Wi-Fi destekli robot, kullanıcısı nerede olursa olsun, Neato uygulaması üzerinden uzaktan kontrol edilebiyor.Kullanıcı uygulama üzerinden robotun evi hangi noktadan başlayarak süpüreceğini belirleyebildiği gibi, robota tüm evi süpürmesi veya sadece belirli bir bölgeyi süpürmesi konusunda talimat verebiliyor. Bunun yanı sıra süpürme şekli ve süpürülecek bölge için özel program ayarlaması yapılabiliyor ve istenirse robot aynı yeri iki kez süpürmesi için programlanabiliyor. Daha sessiz ve uzun temizleme programı olan Eco mod ve maksimum emiş gücü ile çalışan Turbo mod olmak üzere iki temizleme modu olan robotun uygulaması Neato app, iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu çalışıyor. Ultra performans filtresi olan cihaz bugüne kadar geliştirilen en güçlü temizlik robotu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu