Girişimcilik Haberleri

Agito’dan Kobilere Office 365 İle Teknolojik Çözüm Girişimi

AGİTO, İLETİŞİMDE VERİMLİLİK YAKALADI

erdem sari1997’den beri sigorta ve finans sektörüne yazılım çözümleri sunan Agito’nun Yazılım Geliştirme Grup Yöneticisi Erdem Sarı, Office 365’in iş yapma süreçlerine kazandırdığı kökten çözümleri anlatıyor.

Yeni nesil bilgi teknoloji mimarileriyle müşterilerine rekabet avantajı yaratacak çözümler geliştiren Agito, sektör şirketlerinin yüzde 30’undan fazlasına hizmet veren bir pazar lideri.


Office 365 ile tanışmadan önce yerel bir firmadan e-posta hizmeti alan Agito, altyapı kaynaklı erişim sorunları ile sıklıkla karşılaşıyor ve e-posta hizmetini sağlıklı temin edemiyordu. Ayrıca Gelen Kutusu kapasitesinin sınırlı olmasından dolayı e-postaların kullanıcıların bilgisayarlarına sık sık indirilerek yerel olarak saklanması gerekiyordu. Bu durum özellikle dışarıda çalışanlar için hayli sorun yaratıyordu. Şirket ayrıca, dış firma bağlantılı cevap verme sürelerinde sorun yaşıyor ve cevap verme sürelerinin uzaması Agitoo’nun müşterileriyle iletişim problemleri yaşamasına sebep oluyordu.

7/24 devamlılık sağlanıyor

Agito Yazılım Geliştirme Grup Yöneticisi Erdem Sarı, “Microsoft’u tercih etmeden önce sunu-culann şirket içerisinde barındırılmasını planladık. Ancak hizmetin 7/24 devamlılığının sağlanması, bakım ve yedekleme işleminin kendi ekibimizle yapılması yerine Microsoft’un hizmet kapsamının daha cazip olduğunu gördük” diye anlatıyor o süreci…Office 365’in sorunlarına getirdiği çözümleri ise şu sözlerle anlatıyor: “Office365 ile Gelen Kutumuzun kapasitesi büyüdüğü için artık kullanıcılanmızm e-postalarını yerel bilgisayara indirme ve arşivleme zorunluluğu ortadan kalktı, zamandan ve maliyetten kazanç sağladık. Mobil ekiplerimiz tüm e-postalanna erişebilir oldu. Dosya paylaşımı ve anında mesajlaş-ma konulannda Lync ve Skydrive ile standart bir şekilde haberleşme imkânına sahip olduk. Bu uygula-malan mobil kullanarak her an iletişim olanağı yarattık. SharePoint yazılımın kullanımıyla, ortak bilgi ve dosya paylaşımın yanı sıra ekip çalışmasının verimliliğini artırdık.”

Office365 ile kısa sürede birçok kazanım elde ettiklerini belirten Erdem San şöyle devam ediyor: “Sharepoint sitelerinin kurulması ile birlikte ekiplerimizin dosya paylaşımı ve ilgili dokümanlara erişimi standart bir şirket süreci haline gelerek verimliğimizin artmasına imkân tanıdı. E-posta ile iletişim güvenilir ellere teslim edilince müşterilerle yaşanacak olası iletişim problemlerden doğacak marka değer kaybının önüne geçmeyi başardık.”

“0ffice36s ile ofise farklı cihazlardan ve neredeyse her yerden erişebilen çalışanlar lokasyondan bağımsız, daha üretken olma özgürlüğüne ve esnekliğine sahip oluyor. Ayrıca ekip üyelerinin, ortak paydalar ve müşterilerle olan iletişiminin kaliteli ve kolay bir platform üzerinde yürümesini sağlıyorsunuz. Office 365, bilgi teknolojileri ekibinin ek işlerini azaltıyor ve onların asıl işlerine daha fazla zaman ayırmasına yardımcı oluyor. Benzer birçok nedenden ötürü, KOBİ’lere vakit kaybetmeden Office 365’e geçerek profesyonel bir dünyaya adım atmalarını tavsiye ediyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu