Salı , Eylül 18 2018
Anasayfa / Makaleler / Zımbam Nerede?

Zımbam Nerede?Kabinlere ayrılmış ofisler farklı insanlar için farklı anlamlar ifade eder. Örneğin ofis malzemeleri. Kronik ödünç alıcılar için kabin tarlasının açık ortamı tam bir self-servis ayniyat pazarıdır. Malzemelerin başka birinin masasında bulunuyor olması da önemli değildir.

Seri ödünç alıcılar sınır tanımazlar. Ayrıca ödünç aldıklarını bir an önce geri vereceklerine dair de kendilerine söz verirler. Elbette bu sözlerini hiç tutmazlar. Sorunun kaynağıda budur zaten.

ofis
Bir iş arkadaşım bu odunç alma ışını o kadar ilerı eoturmuştu kı, bin bir eşyasını kaybettiğinde bir numaralı şüpheli o oluyordu. Tel zımba ve bant alıp geri getirmemesiyle ünlüydü. Kendi ofis malzemelerini aramak zorunda kalan insanlara ne kadar zorluk çıkardığının farkında değildi.

Eğer kendi malzemelerinizi bir iş arkadaşının masasında görürseniz, onları geri alıp birbirinizin sınırlarına saygı duymak hakkında esprili bir not bırakın “İzinsiz ödünç almaya karşı değilim ama eşya kaçırmak ciddi bir suçtur.”

O kişinin masanızdan bir şey almadan önce izninizi almasını isteyin. Bir kütüphanede olduğu gibi, iş arkadaşlarınız ödünç aldıkları kitap veya dergileri ne kadar süre ellerinde tutabileceklerini belirleyin. Eşyalarınızı zamanında geri getiren iş arkadaşlarınıza teşekkür etmeyi unutmayın. Bu teşvik etmek isteyeceğiniz bir davranış.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Kobi’ler İçin İhracatta Kazandıran Stratejiler

2018’in üçüncü çeyreğinde Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybı nedeniyle, faktör maliyetlerinde çok rekabetçi seviyelere geldik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir