Çarşamba , Ocak 23 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Yürürken Sizi Takip Eden Robot Valiz

Yürürken Sizi Takip Eden Robot ValizGeçtiğimiz günlerin en çok konuşlan yeni robotik ürünlerinden biri, sahibini takip eden bavul robottu. Eşek arısı sesinden esinlenilerek adı Vespa konulan motosikletin İtalyan üreticisi Piaggio’nun ABD’deki firması Piaggio Fast Forward tarafından geliştirilen bu yuvarlak, dönerek hareket eden tekerlekli taşıyıcı veya bavul 20 kg’ya kadar yükleri taşıyabiliyor. 2019’da piyasaya çıkarılacak olan Gita (Gezinti) isimli robotun dışarıda kullanılmasında sorun yok. Ancak havalimanlarında kullanılmasına izin verilip verilmeyeceği merak konusu. Ancak yine de insanın üzerinde pek çok yükü alacağı kesin. Piaggio, insanların yerini alacak otonom araçların yerine insanlara hizmet edecek otonom araçlar üzerinde çalışacağını ve Gita’nın insanların elindeki yük nedeniyle araçlarına binmesi yerine yürümelerini teşvik edeceğini umut ettiklerini açıklamıştı.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Ofis içerisinde evrakların veya küçük boyutlardaki nesnelerin bir noktadan başka bir noktaya aktarılmasında, market alışverişlerinde ve otel lobilerinde büyük katkı sağlayacağı düşünülen Gita’nın resmi tanıtımı ise 2 Şubat tarihinde Boston’da yapıldı.

Gita, harita varsa harita üzerinden yoksa kullanıcısını takip ederek hareket edebilme özelliğine sahip. Saatte 35 km hıza ulaşabilen ürün, bisiklete binen sahibinin hızına da yetişebilir. Ayrıca olduğu yerde sağa sola dönebilen robot, kaldırımlarda ilerleyebilecek insan çevikliğine de sahip. Alışveriş torbalarını taşımak için otomobil kullanmak ya da pazar arabasını peşiniz de sürüklemek istemiyorsanız bu ürün tam olarak aradığınız şey. 66 santimetrelik uzunluğa sahip olan Gita, yaklaşık 18 kilograma kadar yük taşıyabiliyor.

Gita önce işletmelere sunulacak

İlk olarak kurumlar arası bir test programı kapsamında boy gösterecek olan Gita, daha sonra kişisel kullanım için de satışa sunulacak. En çok merak edilenler ise Gita’nın kişisel kullanım sürümünün ne kadarlık fiyata sahip olacağı ve ne kadarlık mesafe kat edebileceği. Önce bu soruların yanıtını almak önemli; çünkü ürün ilk bakışta hoş görünse de hem satın alınabilir hem de pratik olması, yarattığı yenilikten daha önemli bir detay.

  Dünyada 50 Milyar Doları Aşan Kamp Ekonomisine Yatırım Yapın
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Teknolojik 3 İş Fikri İle Para Kazanmak Daha Kolay

Teknoloji ve yapay zeka ile hayatı kolaylaştıran ürünler icat eden girişimciler yeni nesil iş fikirleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir