Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Yürümenin yaratıcılığı arttırdığı doğru mu?

Yürümenin yaratıcılığı arttırdığı doğru mu?Stanford Üniversitesi bilim insanları Marily Oppezzo ve Daniel Schvvartz, yürümenin yaratıcılığı arttırdığını, deyim yerindeyse güçlü bir ilham kaynağı olduğunu söylüyorlar. Üstelik bunu kapalı bir mekânda veya açık havada yapıyor olmanız da fark etmiyor. Yürüyen insanlar oturanlara oranlara iki kat daha fazla bilişsel aktivite üretebiliyorlar.

yurume
Hatta bu üretim sadece aktivite sürdüğü müddetçe değil, ardından dinlenmeye çekildiğinizde de bir süre boyunca devam ediyor. Oppezzo; “Taze bir perspektif ya da yeni fikirlere ihtiyaç duyduğunuzda bundan rahatlıkla faydalanabilirsiniz,” diyor. Aslında üretken yaratıcılık dediğimiz şeyin fikir oluşturmaktan başlayıp, uygulamaya dek giden birçok aşaması var. Yürüyüş daha ziyade farklı fikirler üretme konusunda yardımcı oluyor. Yani yaratıcılığın başlangıç aşamasına destek verdiğini söyleyebiliriz.

Kısa cevap: Hem de iki kata kadar

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.