Şirket Haberleri

Yılmaz Ailesi, otelini sattı

beyaz saray otelEski Başbakanlardan Mesut Yilmaz’ın babası Hasan Yılmaz tarafından 1956’da yaptırılan Beyazıt’taki Beyaz Saray, bir dönem alt katındaki kitapçı dükkânlarından dolayı önemli uğrak yerlerinden biriydi.

Önce iş merkezi olarak, 1980’lerde ise kitapçı dükkânlarıyla öne çıktı. Baba mirası çarşıyla, kardeşleri Mesut ve Nilüfer Yılmaz adına ağırlıklı olarak Turgut Yılmaz ilgileniyordu. Bir ara yıldızı iyice sönen baba yadigârı çarşıyı canlandırmak adına yapılan 5.5 milyon dolarlık yenileme yatırımlarının ardından, üst katının da otel yapılmasına karar verildi.


Beyaz Saray’ın, ilk dört katının dört yıldızlı ve 93 odalı bir butik otel olarak hizmet vermesi Turizm Bakanı Erkan Mumcu’nun dönemine rastlıyor. Ruhsat alındıktan sonra otelin işletmesi İspanyol Barcelo Grubu’na verildi ve otel Barcelo Saray Otel olarak hizmet vermeye başladı.

Duyduğumuza göre, Yılmaz Ailesi bu oteli satmış. Otelin el değiştireceğini duyan İspanyol Barcelo yönetimi de otelin işletmesinden çekilme kararı almış. Yeni sahiplerinin oteli kendilerinin mi işleteceğini, yoksa başka bir şirkete mi vereceğini bekleyip göreceğiz.Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu