Pazarlama Reklam

Yılların markasının bilinirliği bir reklamla nasıl arttı?

dikkat ceken reklamDermotek’in 20 yıllık markası Prozinc, bir reklamla herkesin dikkatini çekti. Ayna Grubu’mm ‘Gitme Kal Diyemedim’ şarkısının reklam müziği olarak kullanıldığı televizyon filmi büyük ilgi gördü. Prozinc Plus için internet, açıkhava ve eczaneler de mecra olarak kullanılıyor.

Prozinc, Dermotek şirketinin 20 yıldır piyasada olan bir markası. Bugüne kadar hiç reklam vermeyen marka, 26 Mayıs’ta mecraya çıkan reklamı sayesinde herkesin dikkatini çekti. Ayna grubunun ‘Gitme Kal Diyemedim’ şarkısının reklam müziği olarak kullanıldığı televizyon filmi çok ilgi gördü.


Saç bakımı sektöründe bulunan ve bugünlerde yeni yeni eczanelerde yerini alan Prozinc Plus ürünleri için reklam yapan şirketin ajansı Büro. Marka stratejisini ise Güven Borça’ya ait Markam’ın ekibi oluşturdu.

Büro Ajans kurucu ortaklarından İlker Zaharya, kendilerine verilen brief te markanın bilinirliğe ihtiyacı olduğuna ve yeni ürünün temel özelliği olan saçların sağlığını korumaya katkı sağladığının ön plana çıkmasına dikkat çekildiğini söylüyor. Dilinin komik, çıkacak işin de konuyu ve markayı konuşturacak nitelikte bir iş olması gerektiğinde hemfikir olduklarını anlatan Zaharya, konuşmasını şöyle sürdürüyor:“İlk kez reklam veren bir firma olarak örnek olacak derecede cesaret sergilediler. Yeni çıkaracaklan bir ürünün tanıtımına yatırım yaparken, etrafta uçuşan kanıtlanmış başarı yüzdeleri, artan saç tellerinin adetleri ve bunlar gibi birçok verinin markalannı rakiplerinden farklılaştırmayacağına ikna oldular.”

Yazdıkları senaryoda ürünün temel özelliğini j ele alan ekip, kolay anlaşılır bir dille konuyu j işlemeye karar verdi. Saçları giden bir adamın saçlarına ve daha fazlasına vedasını anlattıklarını söyleyen Zaharya, televizyon, internet, açıkhava ve eczanelerin mecra olarak kullanıldığının altını çiziyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu