Cumartesi , Haziran 23 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Yeşil bonolar

Yeşil bonolarYeşil bonolar

Tüketicilerin çevre hassasiyetinin gelişmesi, hızlı tüketim ürünleri sektörünü değil sadece hemen hemen tüm sektörleri radikal şekilde etkiliyor. Finans-bankacılık sektörü de bu trendin etkisi altında.

yesil bonolar
Son günlerde yeşil bonolar da bu etkinin somut sonuçlarından. Yeşil bono kavramı çevreye uyumlu yatırım odaklı fınansal enstrümanları tanımlıyor. 2014 yılında bu enstrümanların gösterdiği hızlı atılım gerçekten çarpıcı. 2012’de bu türden bonoların satışı sadece 3 milyar dolar düzeyindeydi. 2014’ün ilk yarısında ise satış rakamı 20 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu fınansal enstrümanları takip eden kuruluşların yaptığı tahminlerire göre bu bonoların toplam satış miktarı 2014 yılının sonunda 50 milyar dolar olacak. Eğer bu projeksiyon gerçekleşirse iki yılda kendini yaklaşık olarak 17’ye katlamış bir iş fikrinden bahsediyor olacağız. Son zamanlarda finans sektöründe bu kadar hızlı karşılık bulan bir başka kategori bulmak şu aşamada zor. Fakat 2008 yılından beri fınansal enstrümanlara ihtiyatlı yaklaşan yatırımcılar, bu enstrümana yoğun ilgi göstermiş durumda.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.