Haberler

Yaratıcı fikirler Urla’da buluşuyor

Türkiye’nin yaratıcı beyinleri bu yıl ikinci kez İzmir Urla’da HacknBreak Açık inovasyon Kampı’nda bulaşacak. Kamp, 19-27 Ağustos tarihleri arasmda düzenlenecek. Yeni fikirlerin konuşulacağı ve destekleneceği kampta 3 bine yakın katılımcının bir araya gelmesi bekleniyor.


Türkiye’nin yaratıcı, tasarımcı, yazılımcı, geliştirici beyinleri bu yıl ikinci kez İzmir Urla’da buluşacak.

Geçen yaz ilki gerçekleştirilen HacknBreak Açık İnovasyon Kampı bu yıl da teknoloji geliştiricilerine, tasarımcılara, projesini paylaşmak isteyen yazılımcılara, bir fikri olanlara kapılarını açacak. “Daha iyi bir gelecek için mola” düşüncesiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı, bu yıl da aynı sloganla yola çıktı. Etkinliğin düzenleyicisi Açık inovasyon Derneği, Türkiye’nin her yerinden üretmek isteyen herkesi Urla’da buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

3 BİN KATILIMCI BEKLENİYOR

Açık inovasyon Kampına 8 gün 8 gece boyunca, bu yıl da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliği yapacak. Etkinlik, 19-27 Ağustos tarihlerinde teknoloji odaklı etkinliklerin yanı sıra kültür-sanat ve spor aktiviteleriyle katılımcılara yoğun bir program sunacak.

Açık inovasyon Kampında bu yıl yaklaşık 3 bin katılımcının bir araya gelmesi öngörülürken, kampın bu yılki ana konulan “Temiz Enerji, Elektrikli ve Otonom Taşıtlar, Sanayi 4.0, Design Thinking” olarak belirlendi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknopark İzmir yerleşkelerinde ve İzmir Yarımada’sının doğal ve kültürel bölgelerinde düzenlenecek olan kamp, geleceğin teknoloji, tasarım ve toplumu-nun konuşulduğu 100’ün üzerinde, hackhathon, ide-athon, atölye çalışması, eğitim, seminer, sektörel ve kültürel geziyi barındırıyor. Kamp | süresince bir de kamu ve kurumsal firma temsilcilerinin açık inovasyon ve sosyal inovasyon konularında konuşmalarına yer verecek olan “Açık inovasyon Konferansı” düzenleniyor.

YENİ FİKİRLER DESTEKLENECEK

Katılımcılara rekabet dolu anlar yaşatacak olan Hack’n Break’te, aynı zamanda tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteğiyle iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek. Ardından da kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatınm ağı temsilcileri tarafından değerlendirilecek.Etkinliğin bu yılki sponsorları arasında Zorlu Holding, Ege ihracatçı Birlikleri, Ves-tel, Havelsan, Airties, Temsa gibi teknoloji ve inovasyona liderlik eden şirketler ve kurumlar bulunuyor. Ayrıca onlarca firma, STK, kamu kurumu ve topluluğun desteğiyle kamp ve konferans programı hazırlanıyor. Program hakkında bilgi almak ve etkinliğe katılmak için www. hacknbreak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Açık inovasyon nedir?

Açık inovasyon, yeni fikirlerin özgür dolaşımı anlamına geliyor. Bu fikirler için kimse para ödemiyor, bir kurum iş ortaklarıyla birlikte riskleri ve kazancı paylaşarak, yeni ürün ve fikir geüştirebiliyor. Açık İnovasyon Derneği ise ülkemizde kamu, özel sektör ve akademide, bilim ve teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon çalışmalarının verimli bir biçimde artması amacıyla açık erişim kültürünün ve açık inovasyon felsefesinin yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla kuruldu. Teknoloji, AR-GE, bilim ve inovasyon konularında kamusal yararı önde tutan dernek, inter-disipliner yöntemler geliştirmek amacıyia çalışmalarını sürdürüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu