Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Windows Güncellemesi Basketbol Takımına Küme Düşürdü

Windows Güncellemesi Basketbol Takımına Küme DüşürdüBazı zamanlar aceleyle iş yapmak için Windows yüklü bilgisayarınızı açtığınızda, otomatik olarak başlayan güncelleme süreci yüzünden mecburen beklemek zorunda kaldığınız illaki olmuştur. Peki bu durum profesyonel bir basketbol takımının küme düşmesine neden olabilir mi? Almanya’da olmuş. 13 Mart’ta Chemnitz Niners ve Paderborn Baskets arasında yapılacak basketbol maçı öncesinde, ev sahibi Paderborn skor tablosunu çalıştıracak bilgisayarı bulunduğu dolaptan çıkararak 1,5 saat öncesinde sisteme bağlamış.

Basketbol Takımı
Ancak maçın başlamasına 10 dakika kala bilgisayar çalışmayı durdurmuş ve yeniden başlatıldığında da otomatik olarak güncelleme yapmaya başlamış. Güncellemenin yarım saatten uzun sürmesi ise, basketbol kurallarına göre normalde en fazla 15 dakika geç başlamasına izin verilen maçın 25 dakika geç başlamasına neden olmuş. Sonuçta Paderborn rakibini 69-62 skorla yenmesine rağmen maçı geç başlattığı için ceza puanı almış ve küme düşmüş. Gerçekten ilginç bir hikâye. Detayları bit.ly/updatedelay adresinden okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.