Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Ekonomi - Borsa - Hisse Senedi / Volt nasıl bir yatırım?

Volt nasıl bir yatırım?Volt, İstanbul merkezli bir araba-yolculuk paylaşım uygulaması. Dünyada BlaBlaCar gibi başarılı örnekleri var. Aynı zamanda sosyal etkisi olan bir iş.

İstanbul’daki trafik sorununa bir nebze de olsa katkısı olacağım düşünüyorum, insanlar arabalarını paylaşarak gereksiz araç yükü oluşturmayacak. Diyelim, aynı lokasyonda oturan insanlar aynı yere gidiyor. Herkes bir arabayla çıkacağına 3-4 kişi, bir kişinin arabasıyla gidiyor. Masrafı paylaşıyorlar. Volt un ilk yatırımcısı Çiçeksepeti’nin kurucusu Emre Aydın. Şimdi de biz Alp Saul ile birlikte bu işe yatırım yaptık.

volt yatirim
Çıkış stratejiniz var mı?

“Biz yapalım, satalım, cebimize birkaç milyon dolar koyup çalışmayalım”

düşüncesindeyse o zaman yapacak bir şey yok. Onları motive etmek, bak bu şirket büyüyecek erken çıkmayalım demek çok zor. Bazı alanların çıkışı (cxit’i) olmadığı için onların yatırımcı geleceği de zor oluyor. Çıkışı olmadığı için yatırımcı gelmiyor, bu sefer proje büyüyemiyor. Halbuki Türkiyede bazı alanlar tam dünyadaki modellerin aynısı olmayabilir. Yabancı bir stratejik girişim değil de Türkiye’ye has bir girişim olabilir. Çıkış kolay olmaz diye bir projeye yatırım yapmamak bence çok doğru değil. Duruma bakmak lazım. Mesela Simit Sarayı bunun için güzel bir örnek. Türkiye şartlarına uygun inovatif iş modelleri de olabilir. Ancak genelde Amerika’da iş modelleri ortaya çıkıyor, Avrupa’ya geliyor ve sonra biz oradan alıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Son hafta alınabilecek 20 hisse

Uzun vadeli yatırım düşünenler için hisse senetlerinin mevcut seviyelerinin kademeli girişler için makul olabileceğini belirten …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.