Perşembe , Ocak 18 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Uygulama kurguculuğu

Uygulama kurguculuğuUygulama kurguculuğu

Şirketlerin pazarlamasında olduğu gibi iyi fikirlerin mo-bil mecralar üzerinden tüketicilere ulaşmasında da mobil uygulama pazarının büyük önemi var. Böylesi önemli bir mecra ilk evrelerinde önemli yazılım yatırımları gerektiren operasyonlardı. Fakat artık uygulama yapıp, mobil mecralar üzerinden tüketicilere ulaşmak için daha kolay altyapı platformları kuruluyor. Tıpkı internet sitesi yaparken kullanılan hazır platformlar gibi uygulama yaratan platformlar da son zamanlarda büyük ilgi görüyor.

Uygulama kurguculuğu
Bu platformlar hazır şablonlarla uygulamaların yaratılmasını kolaylaştırdıkları gibi, uygulamaların yönetilmesine de yardımcı oluyor. Uygulama edinmek isteyen girişimciler ve şirketler de bu platformlara aylık olarak şu aşamada 30 dolar ücret ödüyor. Uygulama kurguculuğu ya da yaratıcılığı olarak ifade edilebilecek bu iş fikri, özellikle ABD’de hızla yayıldı ve birçok platform ortaya çıktı. Bu platformların en hızlılarından biri Como. Şirket dünyanın farklı yerlerinden önemli talep görüyor. Şirketin günde 4 bin 500 uygulamanın yaratılmasını sağladığı bilgisi, aylık ücretler düşünüldüğünde şirketin gelir seviyesi ile de ilgili fikir veriyor. Türkçe uygulama kurguculuğu bir iş fikri olarak değerlendirilebilir.

Mutlaka Okuyun:  Çocuk Giyim Mağazası Açmak
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir