Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Üniversitelilere sosyal iş platformu

Üniversitelilere sosyal iş platformuÜniversitelilere sosyal iş platformu

Türkiye’de üniversite eğitimi hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor. Birçok vakıf üniversitesi açılıyor ve dolayısıyla ülkedeki üniversite öğrencilerinin sayısı artıyor. Bu durum bu kadar çok öğrencinin mezun olduğunda profesyonel kariyerlerine nasıl başlayacakları sorusunu da beraberinde getiriyor.

Üniversitelilere sosyal iş platformu
Tam da bu soru üzerine kurulmuş bir iş fikrinden bahsedelim. ABD’de kurulan ReadyForce tümüyle üniversite öğrencilerinin profesyonel kariyerlerine adım atmaları için tasarlanmış bir web sitesi. ABD’deki ikinci adıyla “Üniversite öğrencilerinin Linke-dln’i” olan web sitesi üniversite öğrencilerinin profesyonel kariyerleri doğrultusunda birbirleri ile temasa geçmelerine, kariyer odaklı etkinlikleri konusunda birbirlerini haberdar etmelerine ve iş ve staj imkanlarından haberdar olmalarına olanak sağlıyor. Türkiye’de 4,3 milyon üniversite öğrencisinin olduğu düşünülürse bu iş fikrinin önemli bir pazar potansiyeli olduğu da görülüyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.