Girişimcilik Haberleri

Uludağ’da girişimcilik konuşuldu

Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği işbirliğiyle gerçekleştirdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde “Girişim 2023: Yeni Girişimler Hangi Sektörden Gelecek?’’ oturumu gerçekleştirildi.

uludag girisimcilik

Silikon Vadisi’nde herkesin birbirine destek olduğunu söyleyen Atarı Kurucusu Nolan Bushnell, ortak hedefin başarı olduğunu söyledi. Nolan Bushnell, “Silikon Vadisi’nde işbirliği vardır. Burada başarısızlık yenilgi olarak değil öğrenme süreci olarak değerlendirilir. Google bugün işe alırken üniversite mezunu olup olmadığınıza bakmaz, 14-16 yaşında bir kişiyle bile çalışabilir, çünkü yaratıcılıktan ilham alır” dedi. Girişimcilerin tutkulu insanları bulması gerektiğinin altını çizen Bushnell, eğitim sisteminin yanlış olduğunu söyledi. Bugün öğrendiğimiz bilgilerin 20 yıl sonra değiştiğine dikkat çeken Bushnell, liselerde girişimcilik dersi verilmesi gerektiğini vurguladı.


Türkiye’nin farklı enerji kaynaklarına odaklanması gerektiğini ifade eden Green Technologies CEO’su Dr. Muhammed i. Hussain, bilgi teknolojileri ve mobil teknolojilerin girişimciler açısından yeni fırsatlar yaratacağını söyledi. Bulut teknolojisinin yarattığı fırsatlara da değinen Dr. Muhammed I. Hussain, sağlık dönüşümü alanındaki fırsatlara da dikkat çekti. Hussain, kişiselleştirmiş sağlık hizmetlerinin öne çıktığını, bulut ortamının bunu kolaylaştırdığını sözlerine ekledi.

Priceline.com Kurucusu jeff Hofmann ise girişimciliğin arkasındaki en büyük motivasyonun başarma arzusu ve kararlılık olduğunu söyledi. Jeff Hofmann, “Paraya değil, mükemmelliğe odaklanan, başkalarından daha iyi ve farklı yapmaya çalışanlar çok daha başarılı oluyor. Şu anda sağlık, eğitim ve mobil alanda fırsat bulunuyor” dedi.Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu