Şirket Haberleri

Ülker, Trakya’nın her tarafında arazi topluyor

tekirdagArazi ve arsa en önemli yatırım aracı… Nihayetinde yeni gelişen bölgelerde yapılabilecek doğru alımlar, yatırımcısına çok para kazandırıyor. Özellikle büyük gruplar bu tür yeni bölgeleri iyi takip ediyor.

Geçen hafta bu sayfalarımızda Eczacıbaşı Grubu’nun Arnavutköy’de büyük arazi alımları yaptığını yazmıştık. Bu haftaki kulisimiz de yine Türkiye’nin önemli bir grubunun arazi alımıyla ilgili…


Bahsettiğimiz grup Ülker markasıyla bilinen Türkiye’nin gıda devi Yıldız Holding.

Murat Ülker’in kaptanlığında büyümesini sürdüren Yıldız Holding, 2012 sonunda 12.5 milyar TL ciroya ve 36 bin çalışana ulaşmıştı.

Yıldız Holding’in dokuzu yurtdışında 54 fabrikası bulunuyor. Bu fabrikalarda bisküviden çikolataya, süt ve süt ürünlerinden bebek mamasına ve ambalaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapılıyor.Üretimi yaparken hammadde tedariki de önem kazanıyor. Zaten arazi yatırımının da bu tedarike ilişkin olduğu belirtiliyor. Öte yandan Yıldız Holding’in en son hayvancılığa da yatırım yaptığını belirtelim.

Öğrendiğimize göre, Ülker Ailesi halen verimli tarım topraklarına sahip Trakya’da son yıllarda dikkat çekici şekilde arazi topluyor. Ülker’in bölgeye ilgisinin beş yıl önce başladığı bize gelen bilgiler arasında. Grubun özellikle Silivri ile Tekirdağ arasında 10 bin dönüme yakın arazi topladığı belirtiliyor. Hatta bu ilgi bazı inşaat yatırımcılarının da dikkatini çekmiş. Yatırımcılar Ülker’in arazi aldığı bölgelerdeki fiyatları yükseltmesinden yakınıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu