Cuma , Mayıs 25 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Tweet Atmadan Önce Son Bir Kez Daha Düşünün

Tweet Atmadan Önce Son Bir Kez Daha DüşününDaha önce sosyal medya üzerinden düşünmeden paylaşılan mesajların kariyere olan etkisi defalarca gündeme geldi. Attığı düşüncesiz bir mesaj yüzünden işini kaybeden ve kariyerini mahvedenlere dair elimizde pek çok örnek de var. (Justine Sacco örneğini nasıl unutabiliriz?) Bu düşünceden hareketle Carnegie Mellon Üniversitesi Profesörü Paolo Pedercini, Chrome internet tarayıcı için küçük bir eklenti yazmış.

Tweet Atma
Eklentiyi tarayıcınıza kurduğunuzda Twitter üzerinde mesaj bölümünde yazan “What’s happening?” (neler oluyor) cümlesi, “Remember:you are always one tweet away from being fired” (Unutmayın: Kovulmaya daima bir tweet kadar yakınsınız) olarak değişiyor. Fikir basit ama bir o kadar da etkili. Eklentiyi bit.ly/onetweeta-way adresinde bulabilirsiniz.

Carnegie Mellon Üniversitesi Profesörü Paolo Pedercini’nin yazdığı küçük bir eklenti size önemli bir konuyu hatırlatma görevini üstleniyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Kişiselleştirilmiş araç dönemi

İnsan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen teknoloji, yaşam alanının her alanında olduğu gibi otomotivde de sürüş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir