Salı , Şubat 19 2019
Anasayfa / Haberler / Türkiye’nin tanıtımı drone ile çekildi

Türkiye’nin tanıtımı drone ile çekildiTürkiye’nin bugüne kadar 4K görüntü kalitesinde çekilmiş en geniş kapsamlı tanıtım videolarından biri olma özelliğini taşıyan içerik, Cüneyt Durhan isimli gezgin tarafından bir drone ile çekildi. Çekimler sırasında toplamda 1530 dakikalık uçuş gerçekleştirildi. İzleyenleri Türkiye’ye bir kez daha hayran bırakacak görüntüler 93 günde 71 uçak yolculuğu sonucunda çekilebildi. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte video çekimi alanında da kayda değer yol kat edilmeye başlandı. Özellikle dronelarm hayatımıza girmesiyle birlikte daha önce elde edilemeyen görüntüler bu alana yeni bir soluk getirdi.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Hem çekenler hem de izleyenler için daha heyecan verici görüntüler ortaya çıkmasını sağlayan drone ile yapılan çekimler, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlaması adına bir gezgin tarafından, Enuygun.com’un desteğiyle hayata geçirildi. 71 uçak yolculuğu yapılması gereken bu süreçte, kuzeyden güneye, doğudan batıya tam 43 şehir görüntülendi. Videoda Türkiye’nin doğal güzelliklerinin keyfini çıkarmak mümkün. Türkiye adına bu kadar kapsamlı ve detaylı bir çekim yapılması, turizm adına da oldukça güzel bir sonuç ortaya çıkardı. Aralarında Ağrı İshak Paşa Sarayı, Erzurum Tortum Şelaleleri, Rize Fırtına Deresi, Burdur Salda Gölü, Muğla Kayaköy, Ordu Perşembe Yaylası, Adana Varda Köprüsü, Edirne Selimiye Camii, Nevşehir Uçhisar, Mersin Kız Kalesi, İzmir Şirince, Bartın Yeşil Yol, Van Akdamar Adası, Kars Taşköprü ve Balıkesir Mıhlıçay’ın bulunduğu Türkiye’nin birçok güzelliği videoya konu oldu.

Adana’nın Karaisalı İlçesi’nde bulunan ve yöre halkı tarafından “Koca Köprü’ olarak da anılan tarihi Varda Köprüsü 1900’lü yıllara dayanan bir geçmişe sahip. Görülmeye değer tarihi köprü halen kullanımda ve tren seferlerine ev sahipliği yapıyor. Bu tren seferlerinden birini görütülemek isteyen çekim ekibi 8,5 saat süren bir bekleyişin ardından videoda da yer aldığı üzere muazzam bir ana tanıklık ettiler. Çekimlerin tamamı drone ile 4K görüntü kalitesinde çekildi, Çekimler sırasında Ordu’da bir adet drone düştü.

  Afetlerde İnsanlar Eskiye Oranla Daha Tedbirli
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Türkiye döküm sanayi Avrupa’da ikinci sırada

ÜRETİM hacmi her yıl daha da artan Türkiye döküm sanayi, 2018 Aralık ayında açıklanan 52’nci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir