Cuma , Mart 9 2018
Anasayfa / Girişimcilik / Türkiyenin Silikon Vadisindeki Girişimcilik Üssü

Türkiyenin Silikon Vadisindeki Girişimcilik ÜssüEkonomi Bakanlığının desteği ve ODTÜ TEKNOKENT sahipliğinde kurulan ve T-Jump San Francisco adı verilen merkez, Türkiye’den yeni girişimcilerin ve belirli büyüklüğe ulaşmış şirketlerin ABD pazarına girmesini kolaylaştıracak. Girişimcilerin piyasayı yakından takip etme, işlerini ve fikirlerini geliştirme, büyütme ve yeni müşteriler bulma fırsatlarına ulaşması çok daha kolay olacak.

girisimcilik ussu
Merkezde ayrıca yoğunlukla San Francisco’da yer alan girişimcilere yönelik olarak sunulacak olan “Birlikte Çalışma Hizmeti”, merkezin girişimciler tarafından aktif kullanılan bir yer olmasını sağlayacak. Öte yandan, ODTÜ TEKNOKENT ve projeye destek veren kuruluşlar tarafından yürütülen kuluçka/ hızlandırma programlarının ABD ayaklarının merkez kapsamında düzenlenmesi planlanıyor.

Türkiye’de belirli bir eğitim aldıktan sonra San Francisco’ya gelecek girişimciler için özel olarak hazırlanmış programlarla girişimcilerin pazara hızla uyum sağlaması amaçlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Sektördeki Boşluğu Gördü Güzellik Akademisi Açtı

“Kararlı olun” “Kadın girişimci olmayı dezavantaj olarak görmüyorum. Aksine bir kadının yapamayacağı, üstesinden gelemeyeceği hiçbir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir