Şirket Haberleri

Türkiye’nin en büyük estetik hastanesi geliyor

Esteticium markasıyla Bahçeşehir’de ilk medikal estetik ve plastik cerrahi merkezim açan Astra Group, şimdi de Türkiye’nin en büyük medikal estetik ve plastik cerrahi hastanesini açmaya hazırlanıyor.


50 milyon TL’ye mal olacak hastane yatırımı Ataşehir’de yapılacak. Grup, Ataşehir’de bulunan genel merkezini Maslak 1453’e taşımayı planlayan Ağaoğlu’nun boşalttığı binaya talip oldu.

Astra Group, başta enerji ve inşaat olmak üzere birçok farklı sektörde faaliyet gösteriyor. 2017’de sağlık alanında da yatırım yapmaya başlayan Astra Group, medikal estetik ve plastik cerrahi alanında Esteticium markasıyla ilk kliniğini Bahçeşehir’de açtı. Şimdi ise Türkiye’nin en büyük medikal estetik ve plastik cerrahi hastanesini açmaya hazırlanıyor. 2018’de Ataşehir’de açılacak hastane için Ağaoğlu ile görüşülüyor. Ataşehir’de bulunan genel merkez binasını Maslak 1453’e taşımayı planlayan Ağaoğlu’nun boşalttığı 6 bin metrekarelik binaya Astra talip oldu. Bu hastane yatırımının 50 milyon TL’ye mal olması planlanıyor.

ATAŞEHİR KARARLILIĞI

Astra Group, Ağaoğlu ile anla-şamasa bile hastaneyi mutlaka Ataşehir’de açmaya kararlı görünüyor. Astra Group Sağlıktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Özgür Atay, Ağaoğlu ile anlaşma sağlanamazsa, Ataşehir’de boş bir arazi alarak onun üzerinde hastane kurmayı planladıklarını söylüyor.

Ömer Özgür Atay, medikal estetik ve plastik cerrahi alanında büyük bir potansiyel olduğunu gördükleri için bu alana yatınma soyunduklarını anlatıyor. Ataşehir hastenesinin Türkiye’nin en büyük plastik cerrahi hastanesi olmasını planladıklarını söyleyen Atay, ocak ayında yatırıma başlamak istediklerini belirtiyor. Astra Group’un bu yıl içinde sağlık alanındaki tek yatırımı bu olmayacak.

Esteticium’un ikinci şubesini Etiler’de eylül ayında açacak olan grup, hem yurtiçinde hem de yurtdışmda uydu klinikler açmaya da hazırlanıyor. Maslak ve Ataşehir’de de uydu klinik yatırımına başladıklarını ve yıl bitmeden bu klinikleri açacaklarını söyleyen Atay, yurtdışmda da uydu kliniklerle markayı duyurma hedefinde olduklarını ifade ediyor.

ARAPLARA ÖZEL KLİNİK

Astra Group, Roma, Rotterdam, Stockholm ve Dubai’de medical estetik klinikleri açmak için görüşmeler yürütüyor. Ömer Özgür Atay, bu konuda şunları söylüyor: “Türkiye’de açmaya hazırlandığımız uydu klinikler gibi bu ülkelerde açtığımız kliniklerde de cerrahi dışındaki işlemleri yapacağız. Bunları açtıktan sonra Los Angeles’ta da bir merkez açma planımız var. Bu klinikleri açma nedenimiz biraz da yurtdışındaki hastaya güven vermek.”Kısa sürede 12 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir sağlık grubu olmayı ve yıllık 150 milyon TL ciro yapmayı hedeflediklerini dile getiren Ömer Özgür Atay, bir başka projelerinin ise Araplara özel bir klinik açmak olduğunu söylüyor.

İNŞAAT VE ENERJİDE YENİ YATIRIMLAR

Astra Group’un sağlık dışında, enerji ve inşaatta da yeni yatırımları var. Ömer Özgür Atay, Kuşadası’nda bir villa projesi ile Kıbrıs’ta bir iş merkezi inşaatının devam ettiğini söylüyor. Atay diğer yatırımlarla ilgili ise şunları anlatıyor: “Ankara Dikmen Vadisi üçüncü etabını Pasifik inşaat ile biz aldık. Orada 4 bin 500 konut yapacağız. Enerji alanında Çorum’da iki güneş enerjisi santrali, Kırıkkalede bir bioenerji santrali yatırımımız var. Bunun yanı sıra Çanakkale’de jeotermal santral inşaatımız sürüyor!’

FATOŞ BOZKUŞBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu