Girişimcilik Haberleri

Türkiye’deki artan e-ticaret hacmi girişimcilerin ilgisini çekiyor

Yurtdışından iki teklif aldı

sureyya karacantaTürkiye’deki artan e-ticaret hacmi yalnızca iş hayatına yeni girecek girişimcilerin değil tecrübeli girişimcilerin de ilgisini çekiyor. Hatta işlerini tümüyle tasfiye edip e-ticarete eğilenler de yok değil. Türkiye’de tıpta uzmanlık sınavına hazırlık eğitimlerini başlatan kişi olarak bilinen Süreyya Karaçanta iki yıl önce şirketi TUMER’i satarak sektörden çıktı.

Yeni bir iş olanağı ararken, Almanya’da yaşayan kız kardeşinin alışveriş için artık hiç evden çıkmadığını görerek e-ticarete yatırım yapmaya karar verdi. Hobisini iş haline getirdi, özel tasarım ev dekorasyon sitesi Evdebir.com‘u altı ay önce açtı.


E-ticaret sitesi deyip geçmeyin. Karaçanta’nın yaptığı yatırım şimdiden 1.5 milyon doları geçti ve ekibi de 28 kişiye ulaştı. Diğer sitelerden en büyük farkı, ziyaretçilerine tasarım fikirleri veriyor olması. Evdebir.com’un 4. Levent’te bin metrekarelik bir shovvroom ve fotoğraf çekim stüdyosu var. Burada satılan ürünlerle konseptler hazırlanıyor ve özel dekorasyon tasarımları çekiliyor. Karim Rashid, Neil Cohen, Sean O’Hara gibi ünlü tasarımcıların tasarladığı orijinal dekorasyon ürünleri sitede satılıyor, i. LoveLetter adıyla kendi ev tekstili markasını oluşturan Evdebir.com’un yaptığı özel işler yurtdışından iki sitenin dikkatini de çekmiş. Dubai merkezli genel bir alışveriş sitesi, dekorasyon bölümünün tüm yönetimini Evdebir ekibine vermeye karar vermiş. Ayrıca Almanya’dan da bir yatırımcı Evdebir.com‘un Almanca versiyonunu yapmak için Karaçanta ile bağlantıya geçmiş. Bu konuları doğrulayan Karaçanta şimdilik kesin imzayı atmadıkları için sitenin adını vermek istemiyor. Karaçanta, “Biz bulunmuş değil seçilmiş tasarım ürünler satıyoruz. Bu da bizi farklı kılıyor. Bu özelliğimizle iş teklifleri alıyoruz” diyor.

İş kuracak girişimciler sitemizin iş fikirleri bölümünüde inceleyebilir ve aradığı iş modelini bulmasına yardımcı olacağını umut ederiz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu