Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / TSA’nın Anahtarlarını Fotoğrafına Bakarak Kopyaladılar

TSA’nın Anahtarlarını Fotoğrafına Bakarak KopyaladılarSon zamanlarda yeni bir valiz aldıysanız, kilidin yanında TSA007 gibi ifadelerin yer aldığı dikkatinizi çekmiştir. Bu kodlar, özellikle ABD’ye seyahat sırasında kontrol için bavulunuzun açılması gereken durumlarda görevlilerin kilidi kırmadan bavulu açabilmesini sağlıyor. Bunu da kilidin yanında yer alan ve bir koda sahip özel anahtarları kullanarak yapıyorlar.

tsa-lock-featured
Ancak TSA görevlileri geçenlerde büyük bir hata yaptı ve bu iş için kullandıkları anahtarların fotoğraflarını yayımlandılar. İnternet kullanıcıları da hemen bu fotoğraflardan hareketle -tıpkı gerçek bir anahtarı kopyalamak için balmu-muna yatırır gibi- görüntüleri modelleme yazılımlarına aktararak 3-D yazıcılarda yazdırılmaya hazır dosyaları paylaşmaya başladı. Şu an bu şekilde bastırılan anahtarların TSA onaylı kilitleri kolayca açabildiğine dair pek çok kanıt internette dolaşıyor. Böylece biz de üç boyutlu yazıcıların var olduğu bir dünyada anahtar fotoğrafı paylaşmanın ne kadar büyük bir hata olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Mred’in konuya dair detaylı haberini www.wired.com/2015/09/lockpickers-3-d-print-tsa-luggage-keys-leaked-photos adresinde okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.