Şirket Haberleri

Toyzz Shop’a kardeş geliyor

sunman oyuncakSunman Oyuncak, Türkiye’nin en eski oyuncak firmalarından biri. 1985 yılında Kadıköy’de faaliyete başlayan Sunman’ı kamuoyu Toyzz Shop markası ile tanır.

110 mağazaya ulaşan Toyzz Shop’ta 920 kişi istihdam ediliyor. Sunman Ailesi özellikle çocukların çok yakından tanıdığı Toyzz Shop’lar gibi yeni bir zincir için kollarını sıvamış.


Hedef bu kez hem çocuklar, hem de yetişkinler. Aile, kitap, kırtasiye, hediyelik eşya, cep telefonu aksesuarı ve 12 yaş üstü çocuklar için oyuncakların bulunduğu yepyeni bir mağaza zinciri kuruyor. Yeni mağaza zincirinin ismi de hazır. Kalemin İngilizcesinden esinlenilerek yeni markanın ismi Penzz Shop olarak belirlenmiş.

Sunman Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Cem Sunman, Penzz Shop’un ilk şubesini Acıbadem Akasya içinde açacaklarını söylüyor. Başka AVM’lerle de temas halinde olduklarını belirten Sunman, bu yıl içinde 10-15 arası mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor. Mağaza büyüklüklerinin 350 metrekare civarında olacağını belirten Sunman, “Mağazalarımızda kitap ve kırtasiye malzemeleri ağırlıklı olacak. Kafe tarzında olmasa da kitap okuma bölümlerimiz de olacak” diyor.Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu