Kariyer ve İş İlanları

Tiryaki Agro İş Başvurusu

Gaziantepli gıda şirketi Tiryaki Agro, 2013 yılında hızlı bir büyüme performansı göstererek Anadolu 500’de dördüncü sıradan ikinciliğe yükseldi. 2013 yılında yüzde 45’lik büyümeyle 2,8 milyar liralık ciroya ulaşan şirketin bu başarısında son üç yılda yaptığı 100 milyon dolarlık yatıran hamlesinin büyük etkisi var. Tiryaki Agro, beş kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.


Anadolu 500’de 2013 yılında ikinci sırayı Gaziantepli gıda şirketi Tiryaki Agro aldı. Şirket, 2012 yılında yaklaşık 2 milyar TL olan cirosunu, 2013 yılında yüzde 45’lik büyümeyle 2,9 milyar TL’ye çıkardı. Böylece dördüncü sıradan ikinci sıraya çıktı. Tiryaki Agro, daha önce 2010 yılında da üçüncülük basamağına çıkmıştı.

1965 yılında Ali Tiryakioğlu’nun Gaziantep’te 100 hektar arazi üzerinde tarım ürünleri yetiştirmeye başlamasıyla temelleri atılan Tiryaki Agro, bugün Anadolu’nun en büyük şirketlerinden biri. Uzun yıllar tarım ürünleri yetiştirdikten sonra 1980 yılında mercimek işleme tesisiyle endüstriyel üretime geçiş yapması, Tiryaki Agro’nun başarı öyküsündeki önemli adımlardan biri oldu.

Tiryaki Agro İs İlanlari

ORTAKLIK İTİCİ GÜÇ OLDU

1992 yılında ailenin ikinci kuşak temsilcisi Ahmet Tiryakioğlu’nun işin başına geçmesiyle şirkette kurumsallaşma ve yurtdışına açılma süreci başladı. Bu süreçte organik üretim yapmaya başlayan şirket, 2000’li yılların başında ailenin büyüyen kuşağının faaliyetlere katılmasıyla büyüme sürecini hızlandırdı. Üretim ve depolama tesislerinin sayısını ve operasyon alanını artıran Tiryaki Agro, ürün ve müşteri portföyünü de genişleterek yıllık gelir artışını yüzde 70-110 arasında yükseltmeyi başardı.

Tiryaki Agro’nun önemli dönüm noktalanndan biri de 2010 yılında alternatif yatırımlar konusunda uzmanlaşan portföy yönetim şirketi In-vestcorp ile yaptığı ortaklık anlaşması oldu. Investcorp, 50 milyon dolar yatırımla Tiryaki Agro’nun azınlık ortağı haline geldi. 2012 yılının başında ise Avrupa imar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile ortaklık yapıldı. Yine aynı dönemde Tiryaki’nin Ülker ile ortak olarak kurmuş olduğu Danem şirketinin iç piyasada bakliyat ürünlerinin dağıtım ve pazarlama faaliyetini yürütmeye başlamasıyla kurumsallaşma süreci hızlandı.

80’İ AŞAN ÜLKEYE İHRACAT

Bu süreçte Gaziantepli bir aile şirketinden kurumsal ve bölgesel bir lider şirkete dönüşmeye yönelik tüm altyapı hazırlandı. Aile operasyonlardan çekilirken yönetim kurulu etkin görev almaya başladı, ikinci kuşak temsilcilerden Süleyman Tirya-kioğlu CEO olarak atandı. Şirket sen-dikasyon kredisi ve sermaye artışlarıyla finansal altyapısını güçlendirmeyi ihmal etmedi. Tüm bu hamleler Tiryaki Agro’yu hızlı büyüten süreci hazırladı.

Tiryaki Agro, bugün Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Bağımsız Devletler Topluluğu, Amerika ve Asya’ya konvansiyonel ve organik tahıl, bakliyat, yağlı tohumlar, yem ve kuruyemiş gibi ürünlerin ihracatını yapıyor. Beş kıtada 80’den fazla ülke ile ticaret yapan şirket, 500 bin tonu aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük özel depolama alanına sahip. Ayrıca yıllık 2,5 milyon ton civarında ürün hacmine sahip olan Tiryaki Agro, Türkiye’nin en büyük özel sektör tarım ürünleri ihracatçısı, en büyük bakliyat ve kuruyemiş üreticisi, en büyük organik ürün üreticisi ve ihracatçısı unvanlarını elinde bulunduruyor.

İNSANA YATIRIM YAPIYOR

Gaziantep’te ve Mersin’de bulunan tesislerini yeni yatırımları doğrultusunda büyütmeye devam eden şirket, 748 kişiye istihdam sağlıyor. Operasyonel mükemmeliyet anlayışı, etkin risk yönetimi, paydaşlarla değerli ilişki kurma başansı, güçlü finansal sistemini koruma, zaman ve dinamik insan kaynağını iyi yönetmek Tiryaki Agro’nun öne çıkan pozitif özellikleri.Şirketin ikinci kuşak temsilcisi Ahmet Tiryakioğlu’na göre ise bir aile şirketi olarak başarılarının arkasında yatan en önemli nedenlerden biri kurumsallaşma. En az işi kadar kurumsallaşmaya da yatırım yapan ve kurumsal yönetime son derece önem veren şirket, en büyük sermayesini dinamik insan kaynağı olarak görüyor. Vizyonunu bölgesel lider olmak olarak belirleyen Tiryaki, büyüme stratejisini dinamik insan kaynağına ve finansal kaynaklarına dayandırıyor.

İnsan kaynakları politikalarında gençlerin yetiştirilmesinin önemli bir yer teşkil ettiğini söyleyen Tiryaki Agro Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, bu nedenle son dönemde üniversiteden yeni mezun olan gençleri işe almaya yönelik bir politika izlediklerini vurguluyor.

NASIL BAŞARDI

1 Bir aile şirketi olan Tiryaki Agro, kurumsallaşma adına önemli adımlar attı.

2 Teknolojik altyapısını geliştirmeyi ihmal etmedi.

3 Son üç yılda 100 milyon dolarlık yatırım yaptı.

4 Stratejik ortak aldı.

5 Ürün gamını genişletti.

Tiryaki Agro İş Başvurusu2 Yorum

  1. bulgur üretimi fabrika takibinde 27 yil deneyimli bulgur ustasıyım sanayi kökenli oldugum için makina bakım arıza tadilat montaj yaparım özellikle taş degirmeni nde tecrubeliyim taş dişeme yan ve düz mastar taş balansı alma degirmen taşı takma ayarlama yaparım 15 yıl fabrika genel işletme sorumlulugu tecrubem var tiryaki argo da çalışmak isterim dikkate almanızı dilerim iletişim 05322059529 dönüş yaparsaniz antep urfa bölgesinden refarans verilir

  2. Merhaba ben ahmet orbay sizden bir iş rica ediyorum ben her iş yaparım gaziantep ten başvuru yapmıyorum yaşım 40 tlfn 05364900837

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu