Pazartesi , Şubat 12 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / TGSD Londra’da ofis açacak

TGSD Londra’da ofis açacakseref fayatYaklaşık 400 üyesi bulunan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tekstil ve hazır giyim sektörünün önemli çatı kuruluşlarından biri.

Kurulduğu 1976 yılından bu yana sektörle ilgili çok sayıda çalışmaya imza atan derneğin gündemi şu sıralar çok yoğun. Dernek, 8-9 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan 7’nci İstanbul Moda Konferansı’mn hazırlıklarını yaparken bir taraftan da iki önemli projenin altyapısını hazırlıyor.
Bunlardan biri Anadolu’ya yayılma stratejisi. Anadolu’daki etkinliğini artırmak ve buradaki işletmelere de yakın olmak isteyen TGSD, Kahramanmaraş, Adıyaman, Denizli, Gaziantep, Şanlıurfa gibi hazır giyim ve tekstil üretiminin yoğun olduğu illerde şubeler açmaya hazırlanıyor. İlk aşamada en az 10 ilde şubeleşeceklerini söyleyen TGSD Başkan Yardımcısı Şeref Fayat, “Büyük üreticilerle küçükleri bir araya getirerek bir sinerji yaratmak istiyoruz. Anadolu’daki önemli işletmelere de dernek içinde yer vererek sektörel sorunlara birlikte çözüm bulmak istiyoruz” diyor.

Derneğin diğer önemli projesi ise yurtdışmda TGSD üyelerinin ürünlerini pazarlayabilecekleri ofisler oluşturmak. 29-30 Mayıs’ta İngiltere Büyükelçiliği’nde küçük bir fuar düzenlemeye hazırlanan TGSD üyeleri, burada bir araya geldiklerinde son çalışmaları yaparak ilk ofisi Londra’da açmayı planlıyor. İngiltere’nin ardından Almanya, Fransa, İtalya ve Ispanya’da da ofisler açılması planlanıyor.

Mutlaka Okuyun:  PepciCo'nun yerel meyvelere yatırımı sürdürüyor
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Cazador, Survivor All-Star yarışmasının kıyafet sponsoru oldu

HAZIR giyim üreticisi Cazador, Survivor All-Star yarışmasının kıyafet sponsoru oldu. Firma bu kapsamda Survivor yarışmacılarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir