Kariyer ve İş İlanları

Tasarım ödüllü AR-GE direktörü

mehtap yildizFaaliyetlerine 1966 yılında başlayan Arzum, bugün dev bir sektöre dönüşen elektrikli küçük ev aletleri pazarının oluşmasında en büyük paya sahip kuruluşların başında geliyor. Kendisinden çok büyük sermaye gruplarının burun kıvırdığı bir alanda yılmadı, sabırla yenilikçi ürünler geliştirmeyi bildi. AR-GE laboratuvarlarında, önce mutfaklara, sonra evlerin her köşesine hitap eden kendi küçük, işlevi büyük ürünler imal etti.

Türkiye’de rüştünü çoktan ispatladı. Bugün dört kıtada 30’u aşkın ülkede bulunan geniş dağıtım ağı sayesinde dünyada da emin adımlarla ilerliyor.


Dediğimiz gibi yenilikçi ürünlere, AR-GE çalışmalarına verdiği önem sayesinde büyüdü Arzum. Bu alana yaptığı yatırımın, başarının en hassas noktası olduğunun bilincinde olan şirket yönetimi, AR-GE direktörlüğüne etkin bir ismi, Mehtap Yıldız’ı getirdi.

Anadolu Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Yıldız, elektrikli ev aletleri sektörüne 1995 yılında Esco’da üretim müdürü olarak başladı. Ardından Eksen’de 11 yıl boyunca çeşitli kademelerde çalıştı. 2009 yılında Homend’de kariyerine devam eden Yıldız’m, beş farklı üründe patenti ve farklı ürün gruplarında tasarım ödülleri bulunuyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu