Bayilik Veren Firmalar

Tahsilat merkezi e-shop, Türkiye’nin her iline bayilik veriyor

Tahsilat merkezinde bayilik fırsatı

indirimli elektrik aboneliği ve tahsilat merkezi e-shop, Türkiye’nin her iline bayilik veriyor. 30 bin TL yatırım bedeliyle kurulabilecek bu iş konseptinde ilk üç ay için kira desteği de sunuluyor.


Era Şirketler Grubu, 2004 yılından bu yana enerji sektöründe üretimden perakende satışa kadar tüm alanlarda faaliyet gösteriyor. Grup şirketlerinden biri olan Yaren Elektrik, serbest elektrik tüketicilerine elektrik aboneliği hizmeti veriyor. Üretim ayağında ise Türkiye’de ilk defa yüzde 100 tavuk gübresinden enerji üretimi yapan biyogaz tesisi yer alıyor. Enerji mağazacılığı kon-septi ile kurulan e-shop’İar,

Yaren Elektrik’in indirimli elektrik aboneliği ve tahsilat merkezleri olarak hizmet veriyor.

ÜÇ AY KİRA DESTEĞİ

Tahsilat merkezi e-shopEra Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkam Alpay Ünal, “e-shop konsepti, müşterilerin elle tutulur, gözle görülür, canlı muhatap bulabilecekleri müşteri merkezleri olması amacıyla kuruldu. Aynı zamanda enerji sektöründe faaliyet gösteren bayilerimiz için de mobil bayilikten çıkıp daha ciddi ve kurumsal bir görüntü sağlayacak mağaza sahibi olma imkanı sunmak istedik” diyor.

Mağazalarda elektrik aboneliği ve tahsilatı hizmetinin yanı sıra bayilere ek kazanç olması amacıyla fatura ödeme noktası, sigorta danışmanlığı ve GSM aksesuarları noktaları da bulunuyor. Şu an e-shop’un İstanbul, Mersin, Tarsus, Batman, Alanya, Sivas, Osmaniye’de birer ve Antalya’da iki tane olmak üzere toplam dokuz mağazası var. e-shop, bu yıl İstanbul, Adana, Adıyaman ve Mersin’de yeni şubeler açacak. 2015 yılında her şehirde bir tane olacak şekilde 81 noktaya ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Ünal, “Bayilerimizin şehrin prestijli ve yoğun nüfuslu yerlerinde bir mağazaya sahip olmasının yanı sıra insan ilişkileri iyi, güvenilir girişimciler olması bizim için yeterli” diyor.

Bayilerden sadece metrekare başına inşaat bedeli alınıyor. Bunun haricinde herhangi bir giriş bedeli talebi bulunmuyor. Ortalama yatının maliyeti ise 30 bin TL olarak ifade ediliyor. Era Şirketler Gnıbu, bayilere ilk üç ay kira desteği de veriyor, e-shop’un konsepti nedeniyle şehrin yoğun, kalabalık ve prestijli noktalarında olması gerekiyor.

DOĞALGAZ İSTASYONU

Alpay Ünal, bayiler için herhangi bir ciro hedefi koymadıklarını, sadece GSM bayilerinde olduğu gibi aylık belli bir miktar sözleşme hedeflerinin olduğunu ifade ediyor, e-shop bayileri için bu rakam aylık 100 elektrik aboneliği sözleşmesi. Bayilerin kâr marjı, performans-lanna bağlı olarak, aylık 4 bin TL ile 20 bin TL arasında değişiyor. Bayilerden aylık herhangi bir bedel alınmıyor.

Ankara Çubuk’ta yer alan tesiste yenilenebilir enerji kaynağı ile günlük 20 bin konutu aydınlatabilecek elektrik enerjisi ürettiklerini belirten Alpay Ünal, sözlerine şöyle devam ediyor: “Enerjinin farklı alanlannda faaliyet gösteriyomz. Otellerden ticarethanelere kadar geniş bir yelpazede hedef kitlemize CNG ile enerji tedariği sağlıyoruz. Yakında CNG istasyonlarımız faaliyete girecek. Tüm Türkiye’de rahatça kullanılabilecek bir doğalgaz yakıt istasyonu kurmayı planlıyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Lokasyonun yoğun olduğu yerler.

İlk sermaye: Ortalama yatırım maliyeti 30 bin TL.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Kâr marjı: 4 bin ile 20 bin TL arasında.

Bayilerde aranan özellikler: insan ilişkileri iyi, güvenilir girişimciler aranıyor.

Başvuru için: 0850 302 06 05 ya da www.eshoptr.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu