Şirket Haberleri

SRC Yapı Başarı Öyküsü

src yapiKüçük bir yerel markanın dünyanın prestijli markaları arasında kendisine yer bulması konusunda bir şirket öyküsü arıyorsanız SRC Yapı tam aradığınız türden bir örnek. 2002 yılında kurulan şirket jakuzi, küvet ve duş sistemleri üretiyor ve bugün 40’ı aşkın ülkeye ihraç ediyor. SRC Yapı, bu yıl ilk defa İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen ve dünyanın en prestijli uluslararası banyo ve seramik fuarı Cersaie’ye katıldı. HydroCabin markalı ürünlerini sergileyen şirket, yüzde 100 yerli üretim ürünlerine yönelik ilginin şaşırtıcı düzeyde olduğunu açıkladı.

SRC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, fuarda lansmanını yaptıkları yeni ürünlerin büyük ilgi gördüğünü, aldıkları siparişlerle 2013 yılına ilişkin 75 milyon TL’lik ciro hedeflerini 85 milyon TL olarak revize ettiklerini söyledi. Fuar öncesi çok önemli bir sözleşmeye imza attıklarını söyleyen Sürücü, dünyanın en büyük yapı market zincirlerinden Kingfisher ile tedarik anlaşması imzaladıklarını, bu sayede ihracat rakamlarının üçe katlanacağını ifade etti.


Koçtaş’ın en büyük jakuzi, küvet ve duş sistemleri tedarikçisi olduklarını söyleyen Sürücü, cirolarının yüzde 35’ini Koçtaş’ın 40 mağazasına yaptıkları satışların oluşturduğunu belirtti. Tüm dünyada bini aşkın mağazası bulunan Kingfisher ile yapılan anlaşma sayesinde firmanın cirosunun bugün yüzde 15’ini oluşturan ihracatın payı 45’e çıkacak. SRC Yapı, başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. En büyük ihracat pazarı ise Libya. Bu ülkeyi Suudi Arabistan, Mısır, Gürcistan, Kuzey Irak ve KKTC takip ediyor. Abdurrahman Sürücü, özellikle altın kaplamalı musluk ve duş sistemli jakuzilerine bu ülkelerden yoğun talep geldiğini ifade ediyor.

Yeni gelişmelerle birlikte üretim kapasitelerini artırmak için harekete geçtiklerini belirten Sürücü, 100 kişiye yeni istihdam sağladıklarını, üretimlerinin yüzde 15’ini yurtdışında gerçekleştirdiklerini ve bu oranı artırmak için yeni yatırımlar planladıklarını belirtti. Fransa’da montaj ve dağıtım tesisi kurmayı hedeflediklerini belirten Sürücü, bu adımlarla SRC’yi dünya markası haline getirmek konusunda önemli bir aşamayı daha geride bıraktıklarını söyledi. SRC Yapı, günlük 1.500 adet üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük duş sistemleri ve küvet üreticisi konumunda.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu