Girişimcilik Haberleri

Sosyal Medya İle Başarıya Ulaşan Girişimler

KEIRETSU FORUM TÜRKİYE GENEL MUDURU CAN K. METHSON
Düzenli paylaşım çok değerli ve önemli


“Ekosistem ve iş dünyası ile sosyal medya üzerinden etkileşimde bulunmak bizler için çok değerli. Keiretsu Forum bir melek yatırımcı ve iş insanları ağıdır.

Sosyal medya üzerinden bizimle tanışan ve ağımıza katılan yeni iş insanları oldu. Gelecekte bunun daha da artacağım düşünüyorum. Düzenli paylaşım çok değerli ve önemli. Bu konuda aldığımız destekten çok memnunuz. Özellikle bazı mecralar, farklı kitleler tarafından takip ediliyor. Bunun ayrımını yapmak ve farkında olmak gerekir düşüncesindeyim. Yatırımcılık ve start up dünyası önümüzdeki dönemde daha da değerli bir noktaya gelecek. Konvansiyonel dünyadan uzaklaşıyoruz. Bir web-sitesi sahibi olmak ve müşterinin sizi bulmasını beklemek artık günümüz için çok geride kaldı. Aktif bir sosyal medya kullanımı marka değeri için vazgeçilmez bir unsur.”

GRİPPER’SUCOO’SU ALİ CAN TANER
“Yeni nesil tüketiciye ulaşmada en önemli mecra”

“Sosyal medya kanallarında, mobil uygulamamız olan Gripper için çeşitli tanıtım faaliyetleri yürütüyoruz. Uygulamanın kullanım yöntemlerini ve puan kazanma ipuçlarını anlatmanın yanı sıra kullanıcılarımıza kazanabilecekleri ödülleri duyuruyoruz. Ayrıca Android ve İOS cihazlar için uygulama tanıtım filmimizi de hazırladık ve yakında paylaşacağız. Böylece yeni kullanıcılara Gripper uygulamasını tanıtmak çok daha kolay ve eğlenceli hale gelecek. Sosyal medya kanalları, yeni nesil tüketiciye ulaşma noktasında bizim için önemli bir mecra niteliğinde. Marka bilinirliği yaratma ve uygulamamızı denemeye teşvik etme konularında önemli geri dönüşler aldığımızı söyleyebiliriz. Hedef kitlemizin tüketim davranışlarını göz önüne alarak, özellikle Facebook ve Instagram kanallarında aktif olarak rol alıyoruz, önümüzdeki dönemde, uygulama için rekabeti arttıracak yeni ödüllerle kullanıcılarımıza bazı sürprizler yapmayı planlıyoruz.”

BİTRANSFER KURUCU ORTAĞİ VE CMO’SU YAVUZ KÜÇÜK
Satışlarımızın yüzde 30’u sosyal medyadan

“Dijital iletişim çalışmalarımızın en önemli ayağını sosyal medya kanalları oluşturuyor. Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedin’de aktif olarak yer alıyoruz. Kullanıcılara girişimimizi anlatacak, transfer sektörünü tanıtacak, nihayetinde mar-I|j3 ka bilinirliğimizi artıracak bir içerik stratejimiz mevcut. Dijitalden eriştiğimiz kullanıcılarla temasta kalan bir iletişim izliyoruz. Satış kanallarımızın en önemli iki ayağı, arama ağı ve sosyal ağlar. Bir yılı henüz aşmış bir girişim olduğumuz için geçtiğimiz yıl boyunca marka bilinirliğine önem verdik. Bitransfer kurulum amacı itibarıyla dijital temelli bir girişim, satışlarımızın yüzde 30’unu sosyal medya kanallarımızdan elde ettik. Bitransfer, bireysel kullanıcılara hizmet verdiği gibi kurumsal firmalara da hizmet veriyor. Sosyal medyada daha fazla iş ortaklıkları edinmek için gerçekleştirdiğimiz kurumsal iş birliklerimizi tanıtıcı sosyal medya hamleleri yapacağız.”

GODADDY EMEA BÖLGE BAŞKAN YARDIMCISI
Farkındalık yaratıyoruz

“Özellikle Türkiye’de müşterilerimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgilenenler ve hatta internette dijital varlık oluşturmak için gereken araç ve çözümler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen insanlarla iletişim kurmak için Face-book’un çok iyi bir platform olduğunu düşünüyoruz. Hedef kitlemiz için hem eğlenceli, hem de eğitici içerik sunmaya çalışıyoruz, içerik konusunda önemli olan hedef kitlenize onlar için değer taşıyan ve markanızla etkileşime geçmelerini sağlayacak şeyler sunmak. Facebook, ayrıca ödüllü müşteri destek sistemimizin bir uzantısı olarak da görev görüyor. Facebook’ta takipçilerimiz ile içerik üzerinden etkileşime geçiyoruz, sorularını yanıtlıyoruz ve hedef kitlemizin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz üçüncü parti içeriklerini paylaşıyoruz. İçerik açısından amacımız ürün portföyümüz ve markamız hakkında daha fazla farkındalık yaratmak. Şu an Facebook’ta yürüttüğümüz hem marka, hem de direkt reklam faaliyetleri müşterileri satın almaya teşvik ederken, aynı zamanda televizyon ve diğer dijital reklamlarımıza destek oluyor. Potansiyel müşterilerimiz televizyon reklamımızı görüp bizi Google’da arayabilir, web sitemizi ziyaret edebilir, Facebook paylaşımlarımızı takip edebilir veya arkadaşlarının beğendiği bir paylaşımla karşıaşabilir; böylece onları yeniden hedefleme havuzumuza katabilir ve satın almaya teşvik edebiliriz.”

SİNEMİA KURUCU RIFAT OĞUZ
“Satış sürecimizin temel taşı”

Sinemia, Türkiye’deki tüm sinema salonlarında sınırsızca film izlemenizi sağlayan Premi-um üyelik modeli ve 22 milyon kişiye erişimi olan Sinemia Sosyal içerik sitesini bünyesinde bulunduran, Türkiye’nin tek sinema platformu. Bu nedenle bizim sosyal medyamızda Premium üyelik modeline dair çalışmaların dışında sinemaseverlerin sürekli takip etmek isteyeceği, eğlenceli, merak uyandırıcı, bilgilendirici içeriklere yoğun biçimde yer veriyoruz. Sinemia sosyal medyasını günün her anında takip ederek sinema dünyasına dair en hızlı ve renkli haberleri almanız ve bolca hoş vakit geçirmeniz mümkün. Bizim kurumsal çalışmalarımızı hariç tuttuğumuzda, en önemli satış kanalımız online mecralar. Potansiyel müşterilerimiz bizimle en çok sosyal medyada karşılaşıyor; bu karşılaşma çevresinden ve medyadan aldığı olumlu duyumlarla destekleniyor genelde ama satış süreci online başlayıp online tamamlanıyor. Bu nedenle sosyal medya çalışmalarımız bizim için satış sürecinin temel taşı diyebiliriz. Buradaki hızlı büyümemiz satışlarımızı da aynı ölçüde destekliyor. En son Facebook’ta messengerbot uygulamamız başlattık. Bot üstünden günün en çok okunan içeriklerinden tutun da size en yakın salonlardaki filmlerin seanslarına kadar istediğini pek çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu Türkiye’de sinema anlamında benzeri olmayan bir uygulama ve Türkiye ve ABD’de eş zamanlı olarak yayına aldık. Yakın gelecekte messengerbot ile biletinizi bile alabileceğiniz çok daha ileri bir aşamaya geçmeyi planlıyoruz.”Önceki sayfa 1 2 3Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu