Şirket Haberleri

Şirketi iflas etti, Orjin yaşıyor

Beli, bacağı, boynu ağrıyan birçok kişi Orjin markasını yakından tanır. Bir dönem girmediği ev kalmamıştı. Rahatlatıcı masaj kremi Orjin neredeyse yok satıyordu. 2004’ten bu yana piyasada olan Orjin, 2008’de 50 bin adet satışa ulaşmıştı. Özellikle tematik kanallar üzerinden yapılan satışlar patlamıştı.


2009’da 400 bin, 2010’da ise 1 milyon adetlik satış hacmine ulaşılmış, şirketin yıllık cirosu 100 milyon TL’nin üzerine çıkmıştı. Orjin krem markasının sahibi Orjin Hijyen ve Sağlık Ürünleri 2012 yılında Sağlık Bakanlığı ile sorun yaşamış, ürünlerin toplatılmasına karar verilmişti. 0 dönemde Bakanlığın açıklamasında özetle, “Kozmetik kremi ilaç gibi pazarlanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş böyle bir ürün yok. Muhtelif televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde reklamı yapılarak piyasaya arz edilen ürünlere itibar edilmemesi Adnan halk sağlığının yararına olacaktır” Ceyhan denilmişti.

Orjin krem

Tabii bu karar sonrasında satışlar ciddi oranda düştü, işler bozuldu.Firmanın sahibi Adnan Ceyhan, durumu düzeltebilmek için kapı kapı dolaştı, ancak bir süre önce peynir ekmek gibi ürün satan şirketi zor duruma girmekten kurtaramadı. Çareyi mahkemeye başvurmakta bulan Ceyhan, ‘Orjin Hijyen ve Sağlık Ürünleri’ unvanlı şirketi için Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne iflasın ertelenmesi talebiyle müracaat etmişti. Geçen sürede Adnan Ceyhan, mahkeme koruması altına girmesine rağmen düzlüğe çıkamamış ve mahkeme şirketin iflasına karar vermiş.

Hemen, artık Orjin krem bulamayacak mıyım demeyin!.. Orjin krem üretilmeye ve internet üzerinden satılmaya devam ediyor. Adnan Ceyhan bir süre önce markanın isim ve üretim haklarını Altınlar Kozmetik’in sahibi Murat Altın’a devretmiş. Orjin yine Beylikdüzü’ndeki fabrikasında üretilip satılmaya devam ediyor. Firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı ile ruhsat sorunu da çözüme kavuşmuş…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu