Cuma , Şubat 22 2019
Anasayfa / İş Fikirleri / Sıra Dışı Baharat Üretimi ve Satışı

Sıra Dışı Baharat Üretimi ve SatışıBaharat demişken bu işle ilgili bir başka girişim alanına da değinelim. Bilindiği üzere baharat çeşitleri genellikle ortak mutfak kültürümüze uygun baharat türlerinden oluşuyor.

Fakat bu alışılmış çizginin dışına kayıp daha niş alanlarda üretim yapmak mümkün.

crocus sativus
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Bu çeşitler genellikle bilinen, ancak ambalajlanmadan satılan bazı dökme çeşitleri kapsıyor. Küçük bir yatırımla bu çeşitleri otomatik ambalajlar içinde paketleyerek meraklılarına sunmak mümkün. Üretilecekler arasında sağlık takviyesi niteliği taşıyanlar da var.

Bunların tohum, çekirdek, çiçek, kabuk, meyve, kök ve yapraklarından yararlanılıyor. Kurutma ve işleme usullerini iyi bilmek lazım. Bunlar bilinen ancak küçük gramajlarda satılmayan maddeler. Örnek vermek gerekirse sıra dışı baharatların özel ürün listesine girecek başlıca çeşitler şunlar: Hardal, kişniş, çemen, öğütülmüş zencefil, beyazbiber, safran (crocus sativus), toz kekik (özellikle thymus vulgaris çeşitlerinin kaba öğütülmüş şekli), habanera biberi (acılık skalasında en yüksek acılığı içeren parlak turuncu renkli biber), ‘seoteh bonnet’ (dünyanın en acı biberi, ülkemizde deneme üretimi yapılıyor), galangal, yıldız anason, turmeric ve daha birçok çeşit…

  Keçi Çiftliği Kurabilirsiniz
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Organik Gıda Restoranı Açan Kazanacak

YEŞİL restoranlar, çevreci mutfaklar ve ekolojik ürün üzerine uzmanlaşmış şefler… Organik gıda pazarı başta ABD …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir