Haberler

Sigortalılar asistans hizmetinden daha fazla yararlanmalı

Günümüzde asistans hizmetlerinin artık sigorta sektörünün ayrılmaz parçası olduğuna dikkat çeken Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, “Asistans şirketleri, insanlar zor durumda olduğunda onlara yardım etmeye soyunan firmalar. Sigortalıların da asistans hizmetlerinden daha çok yararlanması gerektiğini düşünüyorum” diyor.

asistans hizmetleriBUZLU havada aracınız yolda kaldı… Evinizin anahtarını kaybettiniz, kapıda kaldınız… Acil bir sağlık sorununuz oldu; hastaneye gitmeniz gerekiyor. Bu listeyi daha da uzatmak mümkün. Bunlar, hepimizin yaşamında zaman zaman karşılaştığı, büyük zaman kaybettiren ve hayatımızı da kabusa çeviren olaylardan sadece birkaçı. Özel sigortası olanların ise bunları dert etmesine gerek yok. Sigorta şirketleri ile işbirliğiyle çalışan asistans şirketleri, sigorta poliçesi olan bireylerin sorunlarını şıp diye çözüyor. Nitekim, günümüzde sigorta sektöründe de şirketler arasındaki rekabette, asistans hizmetleri anahtar bir faktör haline geldi. Türkiye’de asistans hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artmasına karşın, sigortalıların bu hizmetlerden yeterince yararlandığını söylemek zor. Bunun da temel nedeni, sigorta poliçesi satın alan bireylerin, hakları konusunda yeterince bilgi sahibi olmaması.

Türkiye’de asistans sektörünün lideri Tur Assist’in, Genel Müdürü Cemal Fe-nercioğlu’na göre, günümüzde asistans sektörü artık sigorta sektörünün ayrılmaz parçası oldu ve asistans hizmetleri, sigorta şirketlerinin ürünlerini satmak için kullandığı bir araç haline geldi. Asistans şirketlerinin, insanların zor durumda olduğunda onlara yardım etmeye soyunan firmalar olduğunu belirten Fenercioğlu, “Sigortalıların da asistans hizmetlerinden daha çok yararlanması gerektiğini düşünüyorum” diyor.


Asistansta Avrupa’yı geçtik

Ülkemizdeki asistans hizmetlerinin, Avrupa ülkelerinden birçok konuda ileride olduğunu vurgulayan Fenercioğlu, sektör olarak gelişmiş ülkelere hizmet ihraç etmeye başladıklarını söylüyor. Türkiye’de geliştirdikleri “oto cam sistemi” nin, Türkiye’de uygulandıktan sonra diğer ülkelerde de uygulanmaya başladığını ifade eden Fenercioğlu, “Ayrıca, Türkiye’de geliştirip, yurtdışına ihraç ettiğimiz ürünler arasında konutlara yönelik olarak hazırlanan Konuteks’de var. Sigorta şirketleri, eksperler ve asistans şirketleri birlikte aynı programı kullanarak, konut hasar onaranlarını hızlı ve sorunsuz şekilde yürütüyoruz” diyor.

Tur Assist’le ilgili olarak sorularımızı da yanıtlayan Fenercioğlu’ndan aldığımız bilgilere göre, Tur Assist, 2014 yılında kasko sigortalarındaki olumsuz tablonun, asistans sektöründe yarattığı sarsıntıdan etkilenmemiş. Hatta, ciro olarak yaklaşık yüzde 10’luk büyüme kaydetmiş. Bunun da temel nedeni, şirketin sigorta dışındaki sektörlerde de yeni işler yaratmış olması.Terzi işi ürünler geliştiriyor

Şirketin cirosunun yaklaşık yüzde 60’ı sigorta şirketlerine yönelik asistans hizmetlerinden gelmesiyle birlikte, şirket sigorta sektörü dışında da otomotiv, fi-naris ve diğer sektörlere yönelik hizmet sunuyor. Tur Assist, yılda 1 milyona yakın ikame araç, 400 bin’e yakın çekici hizmeti veriyor. Network hizmet ağını ve ürün yelpazesini sürekli geliştiren şirket, müşteri ihtiyaçlarına yönelik “terzi işi” ürünler de sunuyor.

Türk Traktöre asistans hizmeti verecek

Tur Assist, geçen günlerde Türk Traktör’le de önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma ile Türkiye’de ilk defa bir traktör firmasına asistans hizmeti sunulacak. Bu konudaki sorularımızı yanıtlayan Fenercioğlu, şunları söylüyor: “Yaptığımız anlaşma kapsamında, Tur Assist olarak ilk defa traktör firmasına da asistans ve mekanik garanti hizmetlerini sunmuş olacağız. Türk Traktör, sektörde yüzde 50 pazar payına sahip ve ikinci el satışları olan bir firma. Yaptığımız anlaşma da Türk Traktör’ün kendi bayileri kanalıyla sattıkları ikinci el araçları için geçerli. Şirketin, ikinci el aracını satın alan bir müşteri, aracı aldıktan sonra araçta bir arıza meydana gelirse Tur Assist olarak biz devreye gireceğiz. Belli bir tutardaki arıza için aracı tamir ettireceğiz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu