Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Siber güvenlik alanında yeni iş fikirleri

Siber güvenlik alanında yeni iş fikirleriSiber güvenlik

Siber güvenlik uzun zamandan beri üzerinde girişimler başlatılmış bir alan. Bu kapsamda siber güvenliğin yeni bir iş fikri olarak değerlendirilmesinde siber tehdit algısının sürekli olarak yenilenmesi geliyor.

Siber güvenlik
Dijital mecralar çeşitlendikçe, farklı siber tehditler de ortaya çıkıyor. Bu durum siber güvenlik alanında yeni niş alanların ortaya çıkmasına da yol açıyor. ABD’li KEYW Holding de bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin başında geliyor. Şirketin fmansal göstergelerine bakıldığında siber güvenlik kategorisinin nasıl da eskimeyen bir kategori olduğu ortaya çıkıyor. Buna göre 2014’te şirketin gelirlerinin yüzde 295 artması bekleniyor. Bir sonraki yıl için hedefler daha büyük. Şirket 2015 yılında 500 milyon dolarlık gelir elde etmeyi öngörüyor. Siber güvenlik, şirketlerin olduğu gibi devletlerin de önemli ihtiyaçlarından biri olacak. Siber casusluk, devletler arası siber saldırılar gelecekte daha sık gerçekleşecek unsurlar olacak. Bu durum güvenlik şirketleri için potansiyel yaratıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.