Salı , Şubat 19 2019
Anasayfa / Girişimcilik Fikirleri / Sesli kitap dükkanı

Sesli kitap dükkanısesli kitap dükkanıSeslenen Kitap, bir sesli kitap dükkanı. Web sitesi ve ios, android, windows telefon uygulamaları üzerinden okuyuculara, dinleyicilere ulaşan, modern, hayatın içinde olan, Türkiye’de sesli kitapları ilk defa güncel bir portföy ve mecrada dinleyicilere ulaştıran bir sesli kitap dükkanı. Ben de şirketin kurucu ortağıyım. 39 yaşındayım, petrol mühendisiyim.

Mezun olduktan sonra 5 yıl dünyanın çeşitli yerlerinde petrol mühendisliği yaptım. 2002 yılında Türkiye’ye döndüm ve yaklaşık 8 yıl Petrol Ofisi’nde strateji ve planlama bölümlerinde çalıştım Bu işe başlamadan önce bir yılı aşkın bir süre Avusturya bazlı bir danışmanlık şirketinde proje yönetimi danışmanı olarak çalışıyordum.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Bu girişimim, sesli kitaplara olan ilgimden kaynaklanıyor. Her şey 2008 yılında başladı. Sesli kitapları özellikle arabada dinliyordum. Bu söylediğim tabii ki sadece İngilizce kitaplar için geçerliydi, Türkçe güncel kitapları sesli olarak bulmak mümkün değildi. Bu düşünceyle ortağımla yola çıktık ve nasıl yapabiliriz de Türkçe güncel kitapları sesli hale getirebiliriz, hatta ABD’de olduğu gibi bunu yayıncılığın bir kolu yapabiliriz diye araştırmaya başladık. Ancak bir süre sonra bu fikri gerçekleştirmekten vazgeçtik.

Somut olarak bizi bu hayalin peşinde koşmaktan alıkoyan şey, 2009 yılında mevcut teknolojinin bize düşündüğümüz ölçüde bir fırsat vermeyeceğine kanaat getirmemizdi. Ama 2013 itibariyle bambaşka bir tabloyla karşı karşıyaydık ve bu fırsatı artık gördüğümüze inandık. Bu fırsat teknolojinin ilerlemesiyle ve mobil cihazların hayatımızın bir parçası olmasıyla gerçekleşti.

Biz telif haklarını en iyi şekilde koruyarak, uluslararası dijital hakların korunmasıyla ilgili tüm koşulları karşılayarak sesli kitapları dinleyicilere sunan bir dükkanız. Bu mecranın etkisini gören ve değerlendirmek isteyen tüm yayınevi ve yazarları Seslenen Kitap raflarında görmek isteriz.

  Düş fabrikasından girişimcilik öyküsü
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişim ekosistemimizin durumu

GİRİŞİM ekosisteminin gelişimi Türkiye’nin geleceği için önemli. Bu ekosistem içinde pek çok oyuncu var. Startup’lardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir