Girişimcilik Haberleri

SEOzeo’yu Kuran Girişimci Yiğit Konur’un Hikayesi

yigit konurSEOzeo, Bilkent Teknopark’ta faaliyet gösteren dijital pazarlama şirketi. İşi müşterilerinin internetteki arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak. 4 yıl önce SEOzeo yu kurduğunu ancak esas büyümeyi geçen yıl elde ettiklerini söyleyen şirketin kurucusu Yiğit Konur; Hedefimiz yurtdışma açılmak” diyor.

Bilkent Cyberpark’tan yükselen şirketlerden biri de SEOzeo. 3 yıl önce aynı üniversitenin öğrencisi Yiğit Konur tarafından kurulan SEOzeo, dijital pazarlama dünyasının en büyük ve yeni trendlerinden biri olan arama motoru optimizasyonu konusunda hizmet veriyor. Yaptığı iş, müşterilerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak. Şirketin kurucusu ve CEO’su Yiğit Konur, içerik pazarlamasını da kapsayan ve bu alandaki profesyonellerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan birçok yazılımı Bilkent Cyberpark’taki ofislerinde gerçekleştirdiklerini söylüyor. Bilkent Üniversitesi’ndeki eğitimine şirketini büyütebilmek için ara veren Konur, iş fikrinin nasıl oluştuğunu ve başlangıç aşamasında yaşadığı güçlükleri şöyle anlatıyor:

ÜNİVERSİTEDE KURULDU

“SEOzeo, dijital pazarlama dünyasının en büyük trendlerinden biri olan arama motoru optimizasyonu konusunda hizmet veren bir danışmanlık şirketi.


Müşterilerimize organik kanalı kullanarak arama motorlarında üst sıralarda yer almaları için danışmanlık veriyoruz. Dünyada hızla büyüyen SEO’ya (Search Engine Optimization) ek olarak içerik pazarlamasını da kapsayan ve bu alandaki profesyonellerin işlerini kolaylaştıran birçok yazılımı Bilkent Cyberpark’taki teknopark ofisimizde hazırlıyoruz. Ben kişisel olarak 2007 yılından beri danışmanlık veriyorum. Bu 7 yıllık maceranın 3’üncü yılında SEOzeo’yu hayata geçirme fırsatı buldum. Tam bu dönemde de Bilkent Universitesi’ndeki eğitimime şirketimi büyütebilmek adına ara verdim.

CYBERPARK SİNERJİ KATTI

SEOzeo, 4 yıl önce kurulmasına rağmen en ciddi dönüm noktasını geçen yıl yaşadı. Bu yıl içinde düzenlediğimiz, Türkiye’nin ilk uluslararası SEO etkinliği olan SEOzone ile birlikte dünyanın farklı ülkelerinden 7 konuşmacıyı ülkemizin saygın şirketlerinden 200 farklı dijital pazarlama uzmanıyla buluşturduk. Sonrasında işlerimiz tahmin etmediğimiz kadar hızlı büyümeye başladı. Bilkent Cyberpark’m bize sağladığı avantajlar, büyümemize çok büyük katkı sağladı. Teknopark ekosistemi harika. Kendiniz gibi genç girişimcileri ya da ticari açıdan harika tecrübelere sahip arkadaşları burada bulabiliyoruz. Cyberpark ekosistemindeki, Mobil Atölye, oBilet ve Gonnasphere gibi şirketlerdeki arkadaşlarımızı tanımak ve fikirlerimizi onlarla birleştirip inovasyon geliştirmek bizi gerçekten ileri taşıdı. Şu an kendi pazarımızda, Türkiye’de ilk üçte yer alıyoruz. Büyüme hızımız, her çeyrekte yüzde 30’u aşıyor.

KENDİ YAZILIMINI GELİŞTİRİYOR

Uzun vadeli hedeflerimizin tümünü geliştirdiğimiz yazılımlar oluşturuyor. Geleceğin web tabanlı yazılımlarda olduğuna inanıyorum ve bu alanda çok başarılı araçlar üreterek global pazarda başarı sağlayarak şirketimize dünyanın farklı yerlerinde ofisler kazandırmak en büyük hayalimiz. Ancak bunu yaparken kendi fonunu kendi yaratan ve kendi fonuyla büyümesini sürdüren bir şirket hayal ediyoruz. Bugüne değin elde ettiğimiz tüm net kârları, yeni geliştireceğimiz ürünlerin AR-GE süreçlerine aktardık.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu