Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Sakinleştirici içecekler

Sakinleştirici içeceklerSakinleştirici içecekler

Bundan 10 yıl önce hayatımızda enerji içeceklerinin yeri yoktu. Fakat hayatımıza hızlı bir giriş yaptı ve kendi sektörleri içinde en hızlı büyüyen segmenti yarattılar. Red Bull gibi dev global markalann ortaya çıkmasına şahit olduğumuz gibi birçok yeni markanın da bu alana girdiğini gördük.

sakinlestirici icecekler
Türkiye’de yerli enerji içecekleri de çıktı. Şimdilerde ABD’de bu kadar hızlı büyümesi beklenen yeni bir iş fikri ve segment tartışılıyor: Sakinleştirici içecek. Segmentin başım tıpkı Red Bull’un yaptığı gibi Dreamvvater isimli ürün çekiyor. Bu ürünün en önemli özelliği, uyku sorunu yaşayan kişilere sakinleştirici içeriğiyle destek vermesi. ABD’de segmentin hızlı büyüyeceği tahmin ediliyor. Yapılan projeksiyonlara göre, bu segmentin 2016’ya kadar yıllık olarak ortalama yüzde 25 büyümesi bekleniyor. Modern insan için uyku, ciddi bir problem olmaya devam ediyor. Dolayısıyla bu segment ABD’de olduğu gibi Türkiye’nin İstanbul gibi büyük pazarlan için de potansiyel içeriyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.