Cumartesi , Haziran 23 2018
Anasayfa / Haberler / Richard Feynman’ın Fizik Dersleri İnternette

Richard Feynman’ın Fizik Dersleri İnternetteFiziğin çok çeşitli alanlarına önemli katkılar yapmış olan Richard Feynman, özellikle kuantum elektrodinamiği, parçacık fiziği ve süperakışkanlık üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınıyor.

Prof. Feynmanın 1961-1963 yılları arasında üniversite 1. sınıf öğrencilerine verdiği dersler, daha sonra üç cilt halinde kitaplaştırılmıştı.

fizik derlseri
“Feynman Fizik Dersleri” başlıklı bu kitaplar, tüm zamanların en popüler fizik kitapları olarak biliniyor. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü tarafından kısa bir süre önce internete yüklenen derslerde, fizik konuları matematiksel ayrıntılara çok girmeden, basit bir dille ve yaratıcı bir üslupla açıklanıyor.

1965 yılında Sin-Itiro Tomonoga ve Julian Schvvinger ile birlikte Nobel Fizik Ödülünü kazanan Dr. Feynman, fiziğe çok önemli katkılar yapmasının yanı sıra popüler bilim kitapları da yazmıştı.

Prof. Feynmanın Türkçeye çevrilen kitapları arasında Fizik Yasaları Üzerine, Altı Kolay Parça ve Altı Zor Parça sayılabilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

BES nasıl işliyor?

Dış dünyadan katılımcılar tarafından sisteme aktarılan katkı payları, fonlarla bir taraftan büyümeye ve sistemi büyütmeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.