Girişimcilik Haberleri

Rhea Akademi, YASAD’ın proje ortağı oldu

Rhea Akademi, YASAD’ın proje ortağı oldu

Girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve girişimciliğin çok boyutlu desteklenmesine katkı sunmak amacıyla Rhea Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde geçen ay kurulan Rhea Akademi, ilk işbirliğini Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ile yaptı.

Rhea Akademi

Rhea Akademi, YASAD tarafından yönetilen Girişimcilik Eğitim Merkezi ve Inkübasyon Merkezi’nin (GEMİM) “Proje Ortağı” olarak, yenilikçi fikirlere sahip yazılımcıların desteklenmesine katkı sağlayacak. Rhea Akademi, GEMİM projesinin hayata geçiriliş süresince YASAD’a ve projeye iştiraki uygun görülen girişimci adaylarına, çalışmalarını yürütebilecek fiziki ve teknik altyapı imkanı sunacak. Ayrıca, girişimcilik alanındaki deneyim ve birikimlerini genç girişimcilerle paylaşacak.


Girişim sermayesi ve girişimcilik ekosisteminin gelişiminde en büyük engel durumundaki eğitim ve farkındalık eksikliğinin ortadan kaldırılmasında etkin rol oynaması hedeflenen Rhea Akademi, varlık yönetimi, yatırım danışmanlığı ve girişim sermayesi alanında faaliyet gösteren Rhea Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde geçen ay kurulmuştu.

GEMİM ise Türkiye’den doğup global başarılara imza atacak girişimleri ortaya çıkartmak amacıyla YASAD tarafından kurulmuş bir yapı. Bir kuluçka ve hızlandırma merkezi fonksiyonuna sahip olacak GEMİM, yazılımcıların yenilikçi fikirlerini hayata geçirebilecekleri ya da başladıkları projeleri hızlandırabilecekleri bir platform olma özelliği taşıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu