Şirket Haberleri

Real’de yeni bir konsept yaratacak

haciduran begendikPerakendedeki en flaş gelişmelerden biri olarak yorumlanan Beğendik’in Real’i satın alma operasyonla sonunda tamamlandı. Kamuoyuna ilk olarak 12-18 Ocak 2014 tarihli 2014-3 sayısındaki haberle Ekonomist’in duyurduğu Real satın almasına ilişkin açıklama geçen hafta yapıldı.

Tarafların el sıkışmasından sonra görüştüğümüz Beğendik Mağazaları’nın icra kurulu başkanı Hacı Duran Beğendik, Real satın almasının gruplarından bağımsız kendi kişisel yatırımı olduğunu dile getirdi. 256 milyon Euro cirosu ve 12 mağazası bulunan Real Türkiye’nin Hacı Duran Beğendik’e satışı tüm mağazaları ve genel müdürlüğü kapsıyor.


Satış fiyatını açıklamama kararı alan taraflar söz konusu satışla ilgili Rekabet Kurumu’nun onayını bekliyor. Sürecin yaz sonunda tamamlanması beklense de Ankara merkezli Beğendik’in ikinci kuşak temsilcisi Hacı Duran Beğendik, Real’le ilgili büyüme planlarını Ekonomist’e açıkladı.

2015’TE DÜĞMEYE BASACAK

2007 yılında yiyecek içecek sektöründe kendi firmasını kuran, 2009 yılında aile şirketi Beğendik’e dönerek genel müdürlük görevini üstlenen Hacı Duran Beğendik, “Real’i şimdilik aileden bağımsız büyüteceğim. İleride konjonktür nasıl olur bilemiyorum” diye konuşuyor.

Real’de bu yıl sonuna kadar yeni mağaza açılması planlanmıyor. Mevcut konsepti tamamen yenilemeyi planlayan Beğendik, 2015’te üç civarında mağaza açmayı planladıklarını söylüyor. Şirketin yeni sahibi Hacı Duran Beğendik, ilk aşamada büyük şehirlerde büyüme stratejisine devam edeceklerini söylüyor. Aynca büyüklüğü 3 bin metrekare olacak yeni bir konsept üzerinde çalışmalar sürüyor. Yeni konseptin isminin ne olacağı ise henüz belirlenmiş değil.Yeni mağazalarda taze sebze meyve gibi ürünlerin öne çıkacağını söyleyen Hacı Duran Beğendik, “Mağazalarımızda kalite ön planda olacak” diyor.

İSTANBUL’A TAŞINIYOR

Real’in kurumsal bir firma olmasının çok önemli bir know how olduğunu söyleyen Beğendik, “Bizim de onlara Akdeniz esnekliğini vermemiz lazım.” diyor. Beğendik önümüzdeki günlerde İstanbul’a taşınarak işlerini Real’in İstanbul’daki merkezinden yönetecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu