Haberler

Poliçesini dikkatli okuyan kaza anında ne yapacağını bilir

Acil durumlarda hayatınızı kolaylaştıran asistans hizmetleri, yol yardımından konut yardımına, tıbbi yardımdan hukuki yardıma, etkinlik bilgilendirmeden rezervasyon ve bilet teminine kadar birçok alanda yanınızda oluyor. Tek yapmanız gereken poliçenizi dikkatli okuyup, bu haklarınızdan haberdar olmak.

Acil durumlarda asistansSİGORTALIYSANIZ aracınızın yolda kalmasından, yaralanmaktan, trafik kazalarından doğan ceza davalarında ortaya çıkabilecek hukuki masraflardan, konutunuzdaki tesisat, elektrikle ilgili olası aksaklıklardan korkmayın. Sigorta şirketleri bu sorunlarda yanınızda oluyor. Bu nasıl oluyor diye sorarsanız, cevap poliçelerinizde gizli… Poliçelerinizde yer alan asistans hizmetleri ile sigorta şirketleriniz hayatınızı kolaylaştırıyor.

Tek yapmanız gereken ise poliçenizi satın alırken asistans hizmeti teminatının kapsamda bulunup bulunmadığına ve bu teminat altında hangi hizmetlerin verildiğine, yaralanma koşullarına ve limitlerine dikkat etmek. Eğer özellikle tercih edilen hizmet varsa küçük bir ek prim karşılığında poliçeye dâhil edilebilir.

Sosyal hayata da dokunuyor

Konut ya da işyerinde zaman zaman yaşanılan sorunlara acil müdahale gerektiren durumlara kısa sürede çözüm getiren asistans şirketleri, sosyal hayatınıza da dokunuyor. Bulunduğunuz bölgeye en yakın nöbetçi eczanenin bilgilerini, Türkiye genelindeki hastane ve medikal merkezlerin adres ve telefon bilgilerini, kültür sanat aktivi-telerini, otel ve restoran bilgilerini öğrenmenize olanak sağlıyor. Otel ve restoran için rezervasyon yaptırıyor, istediğiniz etkinliğin biletini temin ediyor, çiçek, hediye ve yiyecek gönderimi yapıyor.

Hayatımızı kolaylaştıran asistans hizmetleri, bakalım daha neler yapabiliyor?

• Yol yardım hizmeti: Aracın arıza sebebi ile yürüyemez durumda olması aracın bulunduğu yere gezici bir tamir/onarım ekibi gönderiliyor. Onarım sonrasında ise tamirhaneden teslim alınması için lehdar tarafından belirlenen bir kişinin aracın onarıldığı tamirhaneye ulaşımını organize ediliyor.


• Aracın çekilmesi: Aracın arızalanması ya da bir kazaya uğraması sonucunda, aracınız hareketsiz duruma düştüğü yerden en yakın tamirhaneye, benzinin bitmesi durumunda ise en yakın benzin istasyonuna çekiliyor.

• İkame araç temini: Araç onarım süresince hayat sekteye uğramasın diye “ikame araç” hizmeti sunuluyor.

• Profesyonel sürücü temini: Araçtaki sürücünün trafik kazası sonucunda yaralanması veya hayatını kaybetmesi ve araçtaki diğer sigortalıların kapsam altındaki aracı sürememeleri durumunda, profesyonel bir sürücü temin ediliyor.

• Cenazenin nakli: Araç ile yapılan kaza sonucu vefat durumunda, cenazenin ikamet yerine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirler alınıyor ve tabut ile kalan eşyaların Türkiye sınırları içerisindeki defin yerine nakli üstleniliyor.

• Araç kiralama organizasyonu: İhtiyaç ve talep doğrultusunda araç kiralama şirketlerinin iletişim bilgileri sağlanıyor. Kiralık araç rezervasyonlarında indirim de uygulanıyor.

• Konut yardım hizmeti: Acil tamir gerektiren durumlarda tesisatçı, elektrikçi çilingir, camcı bulma gibi hizmetler ile konutlardaki gündelik olası tüm aksaklıklar gideriliyor. Ayrıca aciliyeti olmayan onarım, dekorasyon, nakliye, boya badana, temizlik hizmetleri ve benzeri konut ile ilgili pek çok konuda organizasyon ve bağlantı hizmeti veriliyor.

• Otelde konaklama hizmeti: Seyahatteyken aracınızın bir arıza veya bir ka za sonucu hareketsiz kalması durumunda veya yangın, su baskım gibi nedenlerden ötürü, evinizde güvenli bir şekilde ikamet edememeniz durumunda otelde konaklamanız sağlanıyor.

• Acil mesajların iletilmesi: Kaza yapan veya tedavi gören sigortalının isteği dahilinde, acil mesajları yakınlarına, iş yerine ve arkadaşlarına karşılıklı olarak iletiliyor.

• Hukuki destek hizmeti: Trafik kazalarından doğan ceza davalarında ortaya çıkabilecek hukuki masrafları ve diğer harcamaları garanti altına almak için, uygun kefalet ücreti belli miktarda karşılanıyor.

• Medikal yardım hizmeti: Telefonda tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra bedeni yaralanma veya ciddi sağlık sorunları ile karşılaşma durumlarında bulunulan yere \\ doktor, uzman tıbbi ekip ve ekipman, ambulans ile nakil hizmetleri ulaştırılıyor.

• Faturaların ödenmesi: Sigortalı geçirilen kaza sonucunda doktor onayı ile konutundan veya yatırılmış olduğu hastaneden ayrılamıyor kişinin yardım edecek yakım yok ise konutun abone faturalarının bedelleri sigortalı tarafından tahsili koşulu ile tüm tedavi süresince asistans görevlileri tarafından ödeniyor.• İkametgâha öngörülmeyen dönüş: Poliçe ile verilen te minatlar sonucu sigortalının şehir dışındayken konutta meydana gelen bir hasar nedeniyle, ikametgâhına geri dönmesini gerektirecek durumlarda dönüş masrafları karşılanıyor.

• İşyeri onarım hizmeti: Işyerindeki duvar boya, kalorifer ve klima tesisat, tavan/çatı onarımı, su ve elektrik tesisatı, doğrama, ofis sistemleri, vitrifiye malzemeleri, zemin ve parke yenilemeleri konularında hizmet sağlanıyor.

• Refakatçi hizmeti: İkamet edilen ilin dışındaki hastanede sekiz günden fazla yatarak tedavi görme 1 durumunda, sigortalının belirleyeceği bir yakının refa katçi olması sağlanıyor. Refakatçinin gidiş-dönüş bileti temin edilerek, hasta yanında veya bir otelde kalışı da organize ediliyor.

• Kayıp bagaj yardımı: Seyahat esnasında bavulların/eşyaların kaybolması halinde, bagaj bulunuyor ve eve veya seyahat edilen adrese gönderiliyor. Bagajın hasara uğraması halinde ise hasarın belli miktarı ödeniyor.

• Medikal malzeme ve ilaç gönderimi: Bulunulan yerde doktor tarafından yazılmış ve acil gereksinim olan ilaçların ya da medikal malzemelerin olmaması halinde, reçeteli olmak kaydıyla gerekli ilaç ve medikal mal zeme temin ediliyor.

• Veteriner teinini: Evcil hayvanlarını acil olan veya olmayan sorunlarında anında veteriner temin ediliyor.

• Tedavi sonrası ikametgâha geri dönüş: Kaza sonrası tedavinin bitiminde (hastanenin il sınırları dışında olması koşuluyla) sigortalının Türkiye’deki daimi ikametgâhına nakli sağlanıyor ve ilgili giderleri karşılanıyor.

• Tıbbi danışma hizmeti: Tıbbi destek vermek amacıyla, telefonla aktarılan bilgilerin tümü doktor tarafından analiz ediliyor, azami altı saatlik süre içerisinde sadece öğüt niteliğinde olan bir yanıt veriliyor.

• Nöbetçi eczane, hastane ve medikal merkez bildirimi: Bulunulan bölgeye en yakın nöbetçi eczane, hastane ve medikal merkezlerin adres ve telefon bilgileri, 7/24 Türkiye genelinde ücretsiz bildiriliyor.

‘ Restoran, otel rezervasyon ve bilgi servisi: Seyahate gitmeyi planladığınız bölgeler hakkında hava durumu, otel ve restoran bilgileri temin ediliyor ve gerekirse rezervasyon yaptırılıyor.

• İdari asistans: Seyahatteyken pasaport, vize, uçak biletinin kaybolması durumunda, yapılması gerekenler ve başvurulması gereken birimler ve ilgili yerlerin iletişim bilgileri konusunda bilgi veriliyor.

• Etkinlik bilgilendirme ve bilet temini:

Tiyatro, sinema, opera, bale, konser, gezi gibi kültürel ve sosyal aktivitelerle ilgili indirim bildirimleri, etkinlik rezervasyonu ve bilet alımı, iş organizasyonları ve seyahat bileti alımı gibi talepler karşılanıyor.

• Ulaşım bilgisi ve rezervasyon servisi: Feribot, otobüs ve tren sa- j at ile ücretleri konusunda bilgi veriliyor, rezervasyon yaptırılıyor veya biletiniz alınarak tarafınıza teslim
ediliyor.

• Çiçek, hediye ve yiyecek gönderimi: Talep edilen çiçek, hediye ve yiyecek temini sağlanıp, istenilen adrese ulaştırılıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu